Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy system bezpieczeństwa Toyoty wykrywa pieszych w nocy

Nowy system bezpieczeństwa Toyoty wykrywa pieszych w nocy

Toyota należy do producentów, którzy dzięki pojazdom autonomicznym chcą zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. To wymaga oczywiście odpowiednich systemów, które będą wykrywały przeszkody, takie jak np. piesi na drodze.

Projektanci tej firmy opracowali nowy system – SafetySense – który udało się przenieść z pojazdów autonomicznych do zwykłych samochodów. Zmodernizowany pakiet czujników – połączenie nowego systemu z istniejącymi – pojawi się w pojazdach tego producenta już w połowie 2018 roku. Toyota nie wskazała, które modele jako pierwsze będą wyposażone w nowe rozwiązanie. Skoro jednak standardowe automatyczne hamowanie słabo się sprawdza jest szansa, że dość szybko wszystkie samochody tej firmy zostaną wyposażone w ten system.
Jedną z cech SafetySense jest zdolność wykrywania w ciemności pieszych na drodze, jak również rowerzystów w ciągu dnia. Dzięki temu pojazdy szybciej zwalniają. Innymi zaimplementowanymi w tym systemie rozwiązaniami są ostrzeganie o zjeżdżaniu z pasa oraz adaptacyjny tempomat.
W kolejnych krokach inżynierowie chcą wzbogacić system w asystenta pomocy drogowej (ma on wyświetlać informacje o znakach drogowych na desce rozdzielczej lub wyświetlaczu) oraz zaawansowany system utrzymania pasa, który ma się łączyć z adaptacyjnym tempomatem, który ma zapewnić wsparcie kierowcy. I co najważniejsze, podobnie jak obecny system TSS, jego następca stanie się standardem, a nie kosztownym dodatkiem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube