Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Elektryczne samoloty wzbiją się w niebo

Prototyp elektrycznego samolotu

Pomimo tego, że elektryczny samochód wciąż jeszcze jest na drodze egzotyką, są to pojazdy już dopracowane. Producenci projektując nowe modele skupiają się już przede wszystkim nie na tym, jak je zbudować by jechały, ale na tym, jak je zbudować by były tanie i miały lepsze osiągi. Tymczasem inni już Myśla nad tym, jak przenieść rozwiązania przygotowane na potrzeby samochodów pojazdów jeżdżących, na latające.

Samoloty napędzane tylko energią elektryczną, ciągle jeszcze są w powijakach. Ale już modele hybrydowe… są bliżej niż myśli wielu z Was. Trzy firmy, Airbus, Rolls-Royce i Siemens wspólnie pracują nad projektem hybrydowego samolotu, który na razie roboczo nazwano E-Fan X. Firmy, chcą przy jego pomocy udowodnić, że połączenie silników konwencjonalnych i elektrycznych będzie działać. Prototyp oparto na konstrukcji BAe 146, w której jedną z turbin gazowych zastąpiono silnikiem o mocy 2MW. Jeśli testy się powiodą, również druga turbina zostanie zastąpiona silnikiem elektrycznym.
Pracujące nad hybrydą firmy uważają, że E-Fan X szybko „dojrzeje” i będą mogły wprowadzić go na rynek jako komercyjny statek powietrzny. Co prawda nie zastąpi on samolotów dalekiego zasięgu, ale za to awionetki kursujące na krótkich odcinkach, będą mogły być nim zastąpione. Dzięki temu emisja dwutlenku węgla znów zostanie zmniejszona (teoretycznie, bo energię elektryczną trzeba jakoś wytworzyć), a koszt podróży lotniczych ulegnie zmniejszeniu. I to właśnie to ostatnie raczej będzie interesować przewoźników.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube