Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Autonomiczny samochód na zimę

Autonomiczny samochód na zimę

Pojazdy sterowane w sposób automatyczny nie są już rzadkością. Niektóre wdrożono już nawet w normalny „cykl pracy”, jak np. autobus w Las Vegas, o którym niedawno pisałem. Do tej pory jednak, wszystkie te samochody, duże i małe, uruchamiane były w ciepłym, słonecznym klimacie, gdzie poza innymi użytkownikami dróg, nic im nie groziło. A co w przypadku gdy taki pojazd będziemy chcieli wykorzystać tam gdzie jest mróz i lód?

Odpowiedź na to, chce znaleźć firma Yandex, która postawiła przed sobą dość ambitny cel – zaprojektowanie samochodu, który będzie potrafił dobrze trzymać się drogi również podczas zimy. Rosyjski gigant internetowy rozpoczął już testy samochodu Prius na przedmieściach Moskwy, do której już zaczyna „dobierać” się zima. Jak to wychodzi widać na poniższym filmie (który jednak poddano odpowiedniej obróbce). Widać, że pojazd sterowany przez komputer może trzymać się na swoim pasie oraz zatrzymywać i hamować na czas, by przepuścić pieszych.

Na razie nie są to jednak najgorsze warunki, z którymi możemy mieć do czynienia na drodze. Niemniej są to pierwsze eksperymenty, które mają pokazać czy samochody są już gotowe na zimową jazdę i co ewentualnie można w nich poprawić. W każdym razie, jeśli samochody autonomiczne mają stać się powszechne i uczestniczyć w naszym ruchu kołowym, muszą być przygotowane również na takie warunki. Celem takich pojazdów jest zarówno odciążenie kierowcy od prowadzenia ale i zwiększenie bezpieczeństwa, co w krajach ze śniegiem może mieć kluczowe znaczenie.

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube