Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Promieniowanie kosmiczne odkrywa nowe tajemnice piramid

Piramidy w Gizie

Trudno w to uwierzyć, ale piramidy w Gizie skrywają swoje tajemnice już ponad 4.500 lat. Pomimo nowoczesnych technologii, daleko wykraczających poza to, czym dysponowali starożytni mieszkańcy Egiptu, ciągle te budowle mają tajemnice, które skrywają przed badaczami.

Naukowcy nie ustają jednak w próbach złamania zabezpieczeń wbudowanych przez architektów piramid. Ostatnio, międzynarodowy zespół specjalistów użył promieniowania kosmicznego do badania. Przy pomocy tych promieni odkryli dużą komnatę w miejscu, które wcześniej było nieznane. To pierwsze takie odkrycie w Wielkiej Piramidzie od XIX wieku.
Kiedy promieniowanie kosmiczne trafia do atmosfery ziemskiej wytwarza cząstki zwane muzonami. Są one częściowo pochłaniane przez kamienie i inne materiały, dzięki czemu naukowcy mogą wykorzystać je do wyszukiwania pustych przestrzeni w budynkach. Do tej pory, specjaliści przy pomocy muzonów zbadali wulkany oraz zrobili mapę wnętrza reaktora Fukushima.
W grudniu 2016 roku, Kunihori Morishima, fizyk z Nagoya University w Japonii, zebrał zespół specjalistów, którzy rozstawili detektory muzonów w Komnacie Królowej w Wielkiej Piramidzie. Urządzenia dokonywały pomiarów muzonów, które poprzez grube ściany piramidy dotarły do pomieszczenia. To na ich podstawie wysnuli wniosek, że ponad nimi znajduje się inna, nieznana do tej pory komnata. Po kilku miesiącach badań poprosili dwa inne zespoły fizyków, by przy pomocy swoich detektorów zweryfikowali ich wnioski.
Wszystkie trzy grupy wysnuły ten sam wniosek – nad Wielką Galerią znajduje się inne, nieodkryte do tej pory pomieszczenie. Ma ono długość ok. 30 metrów. Przeznaczenie tego pomieszczenia jest oczywiście nieznane, ale Tayoubi spodziewa się, że będzie do druga Wielka Galeria alb pomieszczenie, w którym ukryto Gwiezdne Wrota. To ostatnie oczywiście stwierdził żartem, ale kto wie czy nie ma w tym racji?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube