Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HoloLens okularami ochronnymi

HoloLens w działaniu

Niektórym pewnie trudno będzie w to uwierzyć, ale okulary do rozszerzonej rzeczywistości opracowane przez Microsoft mają status okularów ochronnych.

Okulary oficjalnie wprowadzono na rynek w 2015 roku. Pierwotnie dedykowane były do gier, ale przy cenie na poziomie 3.000 dolarów mało kto zdecydował się na ich zakup w tym celu. Za to wiele firm odkryło zalety tego urządzenia podczas prac badawczo-projektowych. Możliwość cyfrowej wizualizacji zmian na rzeczywistych obiektach w dużym stopniu przyczyniła się do oszczędności, pomagając projektantom przy realizacji skomplikowanych zadań lub demonstracji skomplikowanych rozwiązań. I to właśnie duża popularność tych okularów w biznesie spowodowała, że Microsoft rozszerzył sprzedaż swojego gadżetu z 29 do 39 krajów.

holelens europe availability

Ekspansja HoloLens

Microsoft tłumaczy, że to klienci tacy, jak Ford i Thyssenkrupp poprosili o możliwość zakupu okularów w Hiszpanii, Szwecji i Turcji, gdzie do tej pory były niedostępne. HoloLens jest bardzo popularne wśród producentów naprawiających windy czy produkujących samochody. Pracujący tam ludzie, dzięki okularom mają szybki dostęp do cennych informacji, jak instrukcje nakładane bezpośrednio na rzeczywiste obiekty. A jednocześnie mają wolne ręce i nic nie zakłóca im normalnego widoku.
Oprócz większej dostępności, HoloLens mają teraz certyfikat okularów ochronnych. Klasa odporności środowiskowej na poziomie IP50 zapewnia ochronę przed pyłem w strefach konstrukcyjnych. W przyszłym roku dostępne też będą okulary z odporniejszym szkłem.
Na tym na razie Microsoft kończy wprowadzanie zmian w swoich okularach. Do 2019 roku nie przewiduje wprowadzenia nowego modelu. Dopiero za dwa lata ma pojawić się nowa wersja tego akcesoria, wyposażona w Sztuczną Inteligencję. Ona znacznie rozszerzy funkcjonalność okularów, co może jeszcze zwiększyć ich popularność.
Warto jednak zauważyć, że HoloLens są też oferowane w rozwiązaniach Windows Mixed Reality Headsets. I tu możemy oczekiwać nowości wcześniej niż w 2019 roku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube