IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot skanujący półki sklepowe

Robot skanujący półki sklepowe

Jednym z największych utrapień obsługi sklepów wielko powierzchniowych jest porządkowanie półek. Niesforni klienci non stop przestawiają towary przenosząc je z półki na półkę, do tego dochodzi weryfikowanie cen, sprawdzanie czy towar jest odpowiednio wyeksponowany, czy nie brakuje go na regale… masa pracy i masa czasu, który można by spożytkować w inny sposób. Na szczęście są tacy, którzy myślą, jak zminimalizować te czynności. I zaprzęgają do pomocy roboty.

Walmart, to jedna z największych sieci handlowych na świecie. To w niej testowana jest większość rozwiązań, które potem przejmowane są przez inne sieci jako tzw. „dobre praktyki”. W jednym ze sklepów tej sieci, w stanie Arkansas testowany jest robot zaprojektowany przez firmę Bossy Nova Robotics, którego zadaniem będzie skanowanie półek sklepowych i sprawdzanie poziomu zapasów, cen i tego, czy towar stoi we właściwym miejscu. Robot jest w pełni autonomiczny, chociaż w początkowej fazie testu będzie nadzorowany przez zespół techników. Oprogramowanie zarządzające robotem może wstępnie obrabiać zdjęcia 3D, robić notatki, a gdy ścieżka jest zablokowana, robot zapisuje to w swojej pamięci i i wraca później.
Oczywiście pracownicy obawiają się, że roboty zastąpią ich w pracy i chociaż Walmart podkreśla, że mają one wspierać ludzi, nie wielu z nich spogląda na roboty z sympatią. Na razie jednak, dopóki roboty nie będą miały dobrze opracowanego mechanizmu chwytania przedmiotów, personel nie musi się obawiać zwolnień. Ciągle to ludzie będą układać towar na półkach. Jednak nawet przy tak ograniczonej funkcji – skanowanie półek – wykorzystanie robotów może przynieść kolosalne oszczędności. Według Brada Bogolea, szefa Bossa Nova Robotics, kontrola półek mogą kosztować dużego detalistę setki milionów dolarów. A to oznacza, że inwestycja w roboty bardzo szybko się zwróci. Oczywiście warto wziąć po uwagę, że na opinię Brada wpływa chęć sprzedaży jak największej liczby robotów.
Przede wszystkim jednak trzeba sprawdzić, czy roboty spełnią się w powierzonej im funkcji. To mają właśnie wykazać testy, chociaż już pierwsze próby pokazały, że wygląda to obiecująco.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube