Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Oskar za produkcję w wirtualnej rzeczywistości

Oskar za produkcję w wirtualnej rzeczywistości

Wirtualna rzeczywistość wkracza na salony, bo jak można nazwać sytuację, w której reżyser filmu zrealizowanego w cyfrowym świecie dostaje Oskara? Pomimo tego, że jeszcze nie nadszedł czas przyznawania przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej corocznych prestiżowych wyróżnień, Alejandro G. Iñárritu dostał już swojego Oskara.

Wspomniany reżyser znany jest z takich filmów jak Birdman i The Revenant. Stworzył on wystawę, z którą odwiedził różne muzea na całym świecie, by pokazać „ludzką stronę imigrantów i uchodźców”. Przygotowana przez Iñárritu instalacja ma ukazać ludziom kawałek życia imigranta w czasie jego podróży do lepszego świata. Opiera się ona na prawdziwych relacjach imigrantów i wykorzystuje obszerne przestrzenie, w których podłoga została przykryta piaskiem, i w których zamontowano specjalne zimne poczekalnie. Zwiedzający wystawę w ciągu sześciu i pół minuty przechodzą przez instalację oglądając jednocześnie film zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości. Doświadczają przy tym podróży przez pustynię oraz chłodu zimnych nocy (chodzi oczywiście o imigrantów, którzy próbują dostać się do USA z innych krajów).
Statuetka Oskara została mu wręczona w uznaniu wizjonerskiego i olbrzymiego doświadczenia w przedstawianiu historii. Tak przynajmniej umotywowano tę decyzję. Ponieważ Akademia nie ma specjalnej kategorii dla produkcji zrealizowanych w wirtualnej rzeczywistości, przyznano mu specjalną statuetkę. Nie oznacza to, że jest ona mniej ważna niż te, które wręczane są podczas oficjalnej Gali Oskarowej. Ostatnim razem, gdy Akademia przyznała taka specjalną nagrodę, podarowano ją filmowi Toy Story w latach 90-tych za animację. Kilka lat później kategoria ta stała się oficjalną kategorią, w której przyznawano Oskary. Być może więc Iñárritu toruje drogę innym twórcom do Oskarów, za najlepsze produkcje VR.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube