foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuczna inteligencja Intela pomogła stworzyć teledysk

Sztuczna inteligencja jest coraz powszechniejsza o czym świadczą różnego rodzaju publikacje. Spotykamy ją w systemach przetwarzania obrazu, w systemach eksperckich, a ostatnio nawet w rozrywce. Intel ujawnił, że promocyjny klip chińskiego artysty Chrisa Lee, zatytułowany „Rainy Day, But We Are Together” został wykonany przy pomocy SI.

AI zostałą wykorzystana do stworzenia efektów specjalnych na twarzy piosenkarza, takie jak krople wody i mrugające gwiazdki. System ucząc się maszynowo zrekonstruował twarz w 3D i śledził jej ruchy w czasie rzeczywistym. Zamiast wyposażać Lee (a właściwie Li Yuchun, bo takie nazwisko nosi artysta) w znaczniki do śledzenia mimiki twarzy, by odpowiednio ją rejestrować, zespół pracujący nad teledyskiem mógł skupić się na realizacji scen zgodnie ze scenariuszem i wizją artystyczną.
Zdjęcia efektów, w których widzimy twarz artysty z bliska podczas np. spadającej na niego wody, wymagają od operatorów odpowiedniego podejścia. Nie zawsze jest to łatwe w realizacji. Technologia Intela pokazuje, jak SI może kształtować specjalne efekty w przyszłości. Może być niewidzialnym pomocnikiem, który pozwala reżyserom i autorom skupić się na wizji artystycznej, a nie technicznych ograniczeniach.a

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube