foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

FIDO Alliance

Hasła, to jedno z najsłabszych ogniw w naszych systemach bezpieczeństwa. Wielu z nas jest zbyt leniwych by generować skomplikowane hasła, które trzeba potem pamiętać. Oczywiście korzystają z tego hakerzy, którzy doskonale o tym wiedzą. Szykuje się jednak rewolucja na tym polu – Lenovo i Intel chcą wyeliminować hasła. Obie firmy mają inny pomysł na zabezpieczenie dostępu do naszych danych.

Obie firmy ogłosiły pierwsze wbudowane uwierzytelnianie, które przestrzega standardów FIDO (Fast Identity Online). Najnowsze komputery Lenovo już mają ten mechanizm wbudowany. Współpracuje on z rozwiązaniem zaimplementowanym w procesorach Intel Core siódmej i ósmej generacji.
Zaproponowana przez obie firmy metoda autentykacji umożliwia autoryzowanie dostępu na dwa sposoby: przeciągnięcie palcem po czytniku linii papilarnych, w którym wbudowano algorytmy szyfrujące, lub poprzez automatyczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe, czyli wprowadzenie zwykłej nazwy użytkownika i hasła do strony internetowej, takiej jak Google, Facebook czy Dropbox. Zamiast automatyczne zalogować się, usługa sprawdza tożsamość użytkownika (a dokładniej komputera, który wywołał witrynę) i jeśli jest zgodna uruchamia przycisk logowania.
FIDO Aiance, wspierane przez takie firmy jak Samsung, Google i Microsoft wspiera również proste, banalne hasła. Trochę trwało by zamienić pomysł na praktyczną implementację, ale jak widać pierwszy krok został wykonany. Pozostaje tylko czekać na to, by za Intelem i Lenovo poszły również inne firmy.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube