IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Policja w Los Angeles przetestuje drony

Protest przeciwników dronów policyjnych

Władze wielu miast wyposażyły już swoje służby porządkowe w drony, które pozwalają lepiej monitorować miasto, zamieszki, tłumy itp. Ciągle jednak były to projekty na małą skalę. Jeden, dwa drony... Wkrótce to się zmieni, co udowadnia Departament Policji w Los Angeles.

W jednym z najsławniejszych miast USA wdrożony zostanie program pilotażowy, w którym na masową skalę zostaną użyte drony wspierające policjantów w ich codziennych zadaniach. Przede wszystkim mają one być posyłane wszędzie tam, gdzie funkcjonariusze byliby narażeni na niebezpieczeństwo. Według LAPD (Los Angeles Police Department) zautomatyzowane pojazdy mogą ratować życie nie tylko policjantów, ale i mieszkańców. Zanim jednak projekt zostł przyjęty, musiał stawić czoła zarzutom łamania prywatności przez poruszające się w powietrzu drony. W końcu policjanci nadzorujący te pojazdy mogą podglądać mieszkańców w ich codziennym życiu, nad ogrodzeniem, przez okna itp. łamiąc w ten sposób ich prawo do prywatności.
Na początek z dronów korzystać mają zespoły SWAT, w sytuacjach gdy trzeba spenetrować miejsce akcji, śledzić podejrzanego itp. Oczywiście zdalnie sterowane latające pojazdy będą też wykorzystywane w misjach poszukiwawczych i ratowniczych. W celu zapobieżenia nadużyciom, każdy lot ma być zatwierdzany przez osoby upoważnione, musi też być udokumentowany a nagrania z kamery drona mają być przeglądane. Jednym z najważniejszych ograniczeń, jakie nałożono na drony policyjne jest zakaz stosowania oprogramowania do rozpoznawania twarzy. Krytycy projektu obawiają się, że przepisy to jedno, a ich realizacja to drugie. Jak będzie w praktyce przekonamy się za jakiś czas. Na pewno jednak nie unikniemy coraz częstszego wykorzystywania takich technologii. Wszędzie tam, gdzie człowiek może być zastąpiony urządzeniem, wszędzie tam gdzie możemy dzięki temu ochronić życie ludzkie, takie urządzenia prędzej czy później zostaną wykorzystane.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube