ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zderzenie drona z samolotem w Kanadzie

O tym, że drony są niebezpieczne dla samolotów pasażerskich wiadomo nie od dziś. Każdy posiadacz drona jest o tym uświadamiany, dlatego zderzenia UAV ze statkami powietrznymi zawsze są traktowane jako potencjalny atak terrorystyczny. Nawet jeśli zdarzyło się to przypadkiem, a do takiego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w Kanadzie.

Skyjet Beech KingAir 100 podchodził do lądowania w porcie lotniczym Jean Lesage w Quebec City, gdy zderzył się z niezidentyfikowanym dronem. Teoretycznie do zdarzenia nie powinno dość, ponieważ wypadek zdarzył się prawie 5 km od lotniska. Problem w tym, że pilot drona przekroczył dopuszczalną dla tych pojazdów wysokość 300m o prawie połowę, co wystarczyło by mały pojazd stanął na drodze powietrznego olbrzyma. Na szczęście, poza zniszczeniem drona i niewielkimi szkodami samolotu nic się nie stało i wylądował on bezpiecznie, ale co by było gdyby mały zdalnie sterowany pojazd trafił do silnika?
Każdy pojazd latający przebywający w obszarze kontroli ruchu lotniczego wokół portów lotniczych Kanady musi mieć zezwolenie aby odbywać tam loty. Nie może też przekraczać pułapu 90 m. Kto złamie ten zakaz może liczyć się z karą 3.000 dolarów.
Na całym świecie, od chwili gdy wystartowały pierwsze cywilne drony, powstawały regulacje prawne, które umożliwiają wspólne dzielenie nieba przez duże i małe pojazdy. Powstały też przepisy, normujące to, kto może być pilotem takiego zdalnie sterowanego pojazdu. W większości przypadków muszą to być osoby co najmniej 16-letnie, które zdały odpowiedni egzamin uprawniający do pilotowania drona. W wielu krajach określono również maksymalny pułap, na jaki taki dron może się wznieść.
W przypadku Kanady, przepisy są dość rygorystyczne. Tam od lotniska lub zbiornika wodnego, na którym starują samoloty trzeba zachować minimalny dystans 9 km. Każdy, kto narazi bezpieczeństwo statku powietrznego może podlegać grzywnie w wysokości 25.000 dolarów. To wskazuje, jak bardzo Kanadyjczycy są restrykcyjnie w zakresie lotów dronami. I jak dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa samolotów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube