Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zderzenie drona z samolotem w Kanadzie

Zderzenie drona z samolotem w Kanadzie

O tym, że drony są niebezpieczne dla samolotów pasażerskich wiadomo nie od dziś. Każdy posiadacz drona jest o tym uświadamiany, dlatego zderzenia UAV ze statkami powietrznymi zawsze są traktowane jako potencjalny atak terrorystyczny. Nawet jeśli zdarzyło się to przypadkiem, a do takiego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w Kanadzie.

Skyjet Beech KingAir 100 podchodził do lądowania w porcie lotniczym Jean Lesage w Quebec City, gdy zderzył się z niezidentyfikowanym dronem. Teoretycznie do zdarzenia nie powinno dość, ponieważ wypadek zdarzył się prawie 5 km od lotniska. Problem w tym, że pilot drona przekroczył dopuszczalną dla tych pojazdów wysokość 300m o prawie połowę, co wystarczyło by mały pojazd stanął na drodze powietrznego olbrzyma. Na szczęście, poza zniszczeniem drona i niewielkimi szkodami samolotu nic się nie stało i wylądował on bezpiecznie, ale co by było gdyby mały zdalnie sterowany pojazd trafił do silnika?
Każdy pojazd latający przebywający w obszarze kontroli ruchu lotniczego wokół portów lotniczych Kanady musi mieć zezwolenie aby odbywać tam loty. Nie może też przekraczać pułapu 90 m. Kto złamie ten zakaz może liczyć się z karą 3.000 dolarów.
Na całym świecie, od chwili gdy wystartowały pierwsze cywilne drony, powstawały regulacje prawne, które umożliwiają wspólne dzielenie nieba przez duże i małe pojazdy. Powstały też przepisy, normujące to, kto może być pilotem takiego zdalnie sterowanego pojazdu. W większości przypadków muszą to być osoby co najmniej 16-letnie, które zdały odpowiedni egzamin uprawniający do pilotowania drona. W wielu krajach określono również maksymalny pułap, na jaki taki dron może się wznieść.
W przypadku Kanady, przepisy są dość rygorystyczne. Tam od lotniska lub zbiornika wodnego, na którym starują samoloty trzeba zachować minimalny dystans 9 km. Każdy, kto narazi bezpieczeństwo statku powietrznego może podlegać grzywnie w wysokości 25.000 dolarów. To wskazuje, jak bardzo Kanadyjczycy są restrykcyjnie w zakresie lotów dronami. I jak dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa samolotów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube