Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Seabin

Wszyscy wiemy, że oceany powoli zaczynają zarastać odpadami generowanymi przez naszą cywilizację. Najgorsze oczywiście są tworzywa sztuczne, które nie tylko zanieczyszczają naturalny ekosystem, ale są też niebezpieczne dla mieszkańców naszych wód. Na szczęście zdajemy sobie z tego sprawę i konstruujemy takie maszyny jak Seabin.

Pierwsze testu „oceanicznej śmieciarki” odbyły się w grudniu 2015 roku. To wtedy, pływający naturalny pojemnik na śmieci został wpuszczony do doków i przystani w Portsmouth. Pomysłodawcami i konstruktorami byli dwaj australijscy surferzy Pete Cegliński i Andrew Turton, którzy za pośrednictwem Indiegogo zbierali fundusze na budowę swojego urządzenia. Udało się im zebrać 260.000 dolarów, co pozwoliło zamienić wizję na rzeczywistość.
Seabin został zamontowany w pobliżu siedziby zespołu Land Rover Ben Ainslie Racing. Grupa ta jest znana ze swojej próby przywrócenia najbardziej prestiżowej nagrody żeglarskiej - America's Cup - z powrotem do Wielkiej Brytanii, ale jednocześnie jej członkowie starają się zmniejszyć wpływ człowieka na środowisko. Żeglarze już zobowiązali się nie jeść mięsa w poniedziałek, ograniczając się tylko do owoców morza. Teraz będą nadzorować Seabin, ponieważ filtruje on wodę wokół klatek, w których znajduje się hodowla ponad 1000 ostryg.
Twórcy Seabina twierdzą, że każda jednostka może zbierać około 1,5 kg odpadów dziennie i gromadzić je do łącznej wagi 12 kg. W przeliczeniu jest to ok. 20.000 plastikowych butelek lub 83.000 plastikowych worków rocznie. Urządzenie zbudowane jest z dużej, naturalnej siatki z włóknami oraz pompy z odpowiednio przygotowanym mechanizmem zasilającym. Seabin zbiera resztki pływające na powierzchni wody oraz ściąga z niej olej oczyszczając w ten sposób wodę.
Urządzeniem zainteresowanych jest wiele portów, testy już przeprowadzają portugalski Adriano i finlandzkie Helsinki. Cena Seabin została ustalona na 3.957 dolarów, co w porównaniu do zysku jakim jest czysty ocean jest kwota naprawdę niewielką.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube