Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Lotnisko w Dubaju skanuje Twoją twarz

Do 2020 roku przez lotnisko w Dubaju przewinąć się ma ok. 124 milionów osób. Takie prognozy nie cieszą służby, odpowiedzialne za ochronę obiektu i przebywających tam ludzi. Na szczęście nie brakuje im pieniędzy, dlatego mogą wyposażyć swoje lotnisko w najnowocześniejsze systemy ochronne. Jednym z ostatnich „wynalazków” jest tunel skanujący twarze pasażerów.

Wspomniany tunel wyposażony jest w 80 aparatów, które współpracują z systemem rozpoznawania twarzy. Aby zmniejszyć stres idących nim pasażerów, na jego ścianach mogą być wyświetlane takie rzeczy jak wirtualne akwaria, pustynie itp. Na końcu tunelu monitorowaną osobę pożegna wyświetlacz życzący udanej podróży. Oczywiście o ile osoba poddana takiemu badaniu nie okaże się poszukiwana.
Nad tunelem pracowano cztery lata. Dziś oprócz identyfikacji twarzy zajmuje się również ich liczeniem. Dzięki temu władze lotniska mają dokładniejszą informacje o liczbie pasażerów przemieszczających się przez obiekt. W ciągu czterech lat badań dopracowano urządzenie dbając o każdy jego szczegół. Przykładowo, wyświetlające się na ścianach obrazy służą nie tylko dekoracji ale mają przyciągać uwagę podróżnych dzięki czemu kamery będą mogły lepiej uchwycić ich twarz.
Dubaj nie jest pierwszym miejscem, w którym dane biometryczne służą poprawie bezpieczeństwa i obsługi pasażerów lotniska. Linie lotnicze Delta testowały takie rozwiązania jako alternatywę dla kart pokładowych i tradycyjnych liczników bagaży, USA testowały rozpoznawanie twarzy, a Australia chce zastąpić paszporty identyfikacją biometryczną – rozpoznawanie twarzy, tęczówki i odcisków palców.
Pierwszy tunel ma być zainstalowany w Dubaju pod koniec lata 2018 roku, a do roku 2020 takie konstrukcje mają trafić do wszystkich terminali. Początkowo mają tylko skanować twarz, ale docelowo mają też badać tęczówki.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube