Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy robot Sony

Sony dawno nie pokazało nowego robota, co nie oznacza jednak, że nie pracowano nad nowymi generacjami mechanicznych konstrukcji. W końcu jednak ujawniono, że firma ma plan w tym zakresie i go realizuje. Pierwszym nowym robotem będzie sztuczny pies wzorowany na Aibo.

Aibo, to robot pies, który powstał w laboratoriach firmy Aibo, która aktualnie pracuje nad gigantycznym AI Masahiru Fujita. Na bazie opublikowanych przez Japończyków informacji, specjaliści już przyrównali go do Amazon Echo. Wszystko przez to, że można go używać m.in. do sterowania inteligentnymi urządzeniami w domu. Można mu np. polecić by włączył światła i można liczyć, że odpowie. Co prawda nikt jeszcze nie opublikował żadnych konkretnych szczegółów, ale Nikkei (japońska gazeta ekonomiczna) podało, że Sony pracuje nad oprogramowaniem dla swoich psów robotów, które pozwoli osobom trzecim dodawać nowe funkcje, tak jak można to robić w przypadku Alexy Amazona.
Podobno Japończycy chcieli skupić się na robotach przemysłowych postrzegając tę część rynku jako bardziej atrakcyjną, ostatecznie jednak analitycy firmy stwierdzili, że rynek ten jest zbyt dobrze zorganizowany by wprowadzać tam nowego gracza. Roboty domowe są wciąż „świeże” co daje większe szanse na sukces. Jeśli ten sequel psa Aibo aktycznie trafi na rynek, może się rozpocząć prawdziwy renesans wśród japońskich robotów. W kraju tym roboty domowe dzięki Aibo i ASIMO (robot Hondy) mają już dobrą renomę. Ich dotychczasowy rozwój został zahamowany wcześniej przez słabo rozwiniętą SI, ale dziś Sztuczne Inteligencje które potrafią się same uczyć, ponownie przyciągają projektantów robotów. Ich konstruowanie jest prostsze niż kiedyś, a to oznacza, że mogą być taniej oferowane. Tańszy robot może trafić do większej liczby klientów, większa liczba klientów to większe pieniądze itp. itd.
Najważniejsze, że podobnie jak w branży SI, tak i branży robotów czuć świeży powiew.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube