Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pobieranie komórek macierzystych z zęba

Z tym łamaczem zębów to trochę przesadziłem, ale faktem jest, że w miąższu zębów znajdują się komórki macierzyste wykorzystywane w leczeniu. Problem w tym, że podczas ich pozyskiwania sporą ich część niszczymy – ciepłem generowanym przez wiertło, wodą do płukania oraz innymi związkami, które dentysta stosuje podczas „dobierania” się do ukrytych w zębie komórek. Z problemem tym postanowili zmierzyć się naukowcy z University of Nevada Las Vegas.

Zbudowali oni Tooth Cracker 5000, przyrząd pozwalający na wydobycie z miąższu nawet 80% znajdujących się tam komórek macierzystych. Jest to ok. 4 razy więcej niż udaje się wydobyć dotychczas stosowanymi metodami. Wymyślony przez naukowców przyrząd, to zacisk który trzyma ząb na miejscu, podczas gdy specjalne ostrze ostrożnie przecina go dając dostęp do środka. Rozwiązanie to przetestowano na 25 próbkach zębów osiągając 100% skuteczności.
Jak zapewne wiecie, komórki macierzyste mogą przekształcać się w inne komórki, umożliwiając leczenie różnych chorób. Mogą np. przekształcić się w neurony i być wykorzystywane do leczenia takich chorób jak Parkinson czy Alzheimer. Mogą też zamienić się w komórki produkujące insulinę, co może być lekiem dla osób cierpiących na cukrzycę. Większość terapii opartych na komórkach macierzystych nadal jest eksperymentalna, m.in. dlatego, że ich pozyskanie nie należy do łatwych. Do tej pory najczęściej pobierano je ze szpiku lub krwi pępowinowej. Teraz, możemy do tego wykorzystać również zęby.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube