Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Szybko uszczelniający chirurgiczny

Pamiętacie Xstat 30, strzykawkę wypełnioną gąbką, która pozwalała szybko zatamować krwawienie o której pisałem ze dwa lata temu? Wtedy naukowcy chcieli szybko tamować krwawienie, a teraz przy pomocy MeTro chcą szybko takie rany zamykać.

Do tej pory rozcięcia skóry wymagały szwów lub zszywek, nie zapewniały one jednak kompletnego uszczelnienia zapewniającego pełne zakrycie rany. Szczególnie ważne jest to przy urazach wewnętrznych, do których trudniej się dostać podczas, a które nierzadko ruszają się utrudniając zachowanie szczelności. Wystarczy spojrzeć na płuca, które napełniają się i opróżniają podczas wdechu i wydechu. I w takich właśnie miejscach specjaliści chcą wykorzystać MeTro.
Nasim Annabi, naukowiec z Norteastern University, który wymyślił ten „chirurgiczny klej” postawił sobie następujące wymagania: uszczelniająca ranę substancja musi być elastyczna, klejąca, nietoksyczna i biokompatybilna. Według niego większość stosowanych dziś związków posiada jedną lub dwie z tych cech, ale nie wszystkie. Ponieważ MeTro jest wytwarzane z białek podobnych do tych, które tworzą u ludzi elastynę.

Elastyna – hydrofobowe białko strukturalne o budowie fibrylarnej (skleroproteina), które występuje w tkance łącznej. Jest głównym składnikiem ścięgien, więzadeł, tkanki płucnej oraz ścian większych naczyń krwionośnych.

Wikipedia

Dzięki zmianie stężenia tych białek, naukowcy mogą tworzyć hydrożele o różnej sprężystości, a dzięki naświetleniu światłem UV, po 60 sekundach związek twardnieje zapewniając silne połączenie.
Do tej pory MeTro przetestowano uszczelniając nacięcia w tętnicach i dziurę w płucach u szczurów. Sprawdził się również podczas uszczelniania ran w płucach świń. W kolejnym kroku naukowcy chcą przetestować swój wynalazek na ludziach.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube