Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Cortana może zarządzać urządzeniami domowymi

Cortana może zarządzać urządzeniami domowymi

Nasz świat zmierza w stronę centralnego zarządzania wszystkimi urządzeniami posiadającymi mniejszą lub większą inteligencję. Nad takimi rozwiązaniami, ułatwiającymi (podobno) życie, pracują największe koncerny na świecie. Niedawno Google zaprezentował swój głośnik Home Speaker umożliwiający centralne zarządzanie, a Sonos uruchomił własne urządzenia obsługujące technologie Alexa. Nic więc dziwnego, że i Microsoft sprężył się i zaprzągł Cortanę do kolejnych zaawansowanych działań.

Jak na razie właściciel Windowsa pozostawał w tyle ze swoją wirtualną asystentką. Pomimo tego, że firma nawiązała współpracę z Harman Kardon i możemy już „porozmawiać” z głośnikami Invoke ciągle Cortana ma mniejszą funkcjonalność w porównaniu do swoich konkurentów. Koncern chce nadrobić zaległości dodając nową sekcję – Połączona strona domowa – w menu Cortana Notebook na niektórych komputerach z Windowsem 10.
Aby sprawdzić czy komputer oferuję tę dodatkową funkcjonalność, wystarczy wpisać w menu Start: "Cortana Notebook". Powinien pojawić się nowy element o nazwie Połączony dom. Po jego włączeniu Cortana pozwoli na połączenie się z inteligentnymi usługami takimi, jak Hue, SmartThings, Nest. Insteon i Wink. Na razie jest tylko pięć dostępnych opcji, ale można się spodziewać, że będzie ich więcej. Problem w tym, że nie działają one jeszcze tak jak powinny, np. Hue przy próbie sterowania światłami przeskakuje na strony Wikipedii. Według Centrum Windows, nowe narzędzie jest też dostępne w Windows 10 Mobile.
Wszyscy spodziewali się, że prędzej czy później Cortana sięgnie do domowych systemów sterowania, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Microsoft zrobi to po cichu i bez dobrego dopracowania narzędzia. Microsoft nie ogłosił oficjalnie tej nowej funkcjonalności. Nie ma też informacji, kiedy będzie ono oferowane wszystkim i z jakimi usługami będzie docelowo zintegrowane.
A może procent Windowsa tego nie zrobił, bo na razie testuje nowe funkcje Cortany u wybranych użytkowników?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube