Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony dostarczą paczkę adresatowi, bez względu gdzie on jest

Drony dostarczą paczkę adresatowi, bez względu gdzie on jest

Dostarczanie paczek przy pomocy dronów, nie jest już nowością. Robi to Amazon, robi to Rival 7-Eleven i robi to jeszcze kilka innych firm obecnych na rynku. Wszystkie jednak mają wspólną cechę. Paczki trafiają pod wskazany adres. A co w przypadku gdy nikogo tam nie ma? Jak pokazał zespół Cambridge Consultants, problem ten jest prosty do rozwiązania

Pomysł specjalistów jest tak prosty, że aż śmieszny. Bazuje na śledzeniu sygnału GPS z telefonu, przy pomocy którego złożono zamówienie. Odpowiednio przygotowany system sterujący dronem co jakiś czas pyta smartfon o jego lokalizację i robi to tak długo, aż znajdzie się w zasięgu wzroku właściciela smartfonu. Gdy wszyscy się zobaczą (dron i zamawiający), dron zaczyna świecić diodami LED, które są w nim zamontowane. Skierowany na niego aparat smartfona analizuje te sygnały i jeśli są one zgodne z otrzymanym wcześniej identyfikatorem przesyła odpowiednią informację. Dron, utrzymując bezpieczną wysokość przy pomocy specjalnej wciągarki opuszcza przesyłkę bezpośrednio do rąk adresata. Proste, prawda?
Oczywiście jest wiele zastosowań tego typu dostaw. Może to być np. ciepła pizza, która niekoniecznie chcemy zjeść siedząc w pizzerii. Może to być też użyte do zabrania i dostarczenia zestawu naprawczego dla rowerzysty w potrzebie, zapominalskiemu mężowi, żona może dostarczyć listę zakupów itp. itd. Można też drona – DelivAir – wykorzystać do ratowania życia, szybkie dostarczenie defibrylatora czy jakiegoś lekarstwa… jest bezcenne. Oczywiście jest jeden haczyk – osoba, do której wysyłamy drona, musi mieć włączony telefon.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube