Dysk WD My Passport 2TB

Prosty dysk o dużej pojemności

Więcej...

Goclever 3D Printer Invention

Ręczna drukarka 3D dla każdego

Więcej...

Edimax AC 1200 EW-7822ULC

Adapter WiFI od Edimax

Więcej...

Air Live Smart Home Kit

Podstawa to dom pod kontrolą

Więcej...

Cooler Master Mastermouse Pro L

Tania mysz Pro

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google opatentowało sterowanie pojazdem przy pomocy gestów

O automatycznie sterowanych samochodach mówi się od dawna. Wielu producentów prowadzi badania nad pojazdami automatycznie sterowanymi, wydaje się jednak, że to ktoś inny zostanie liderem w sterowaniu samochodami bez dotykania kierownicy. 

Wyobraźcie sobie sytuację, gdy zasiadacie za kierownicą, wykonujecie jeden gest i startuje silnik, wykonujecie kolejny gest i samochód startuje. A potem już siedzicie i od czasu do czasu pokręcicie rękami a samochód pojedzie tam gdzie chcecie. Piękna wizja prawda? Tyle, że prawdopodobne zostanie ona zarezerwowana dla nielicznych, których będzie stać na taka ekstrawagancję. Zwłaszcza, że Google złożyło wniosek o ochronę patentową i jeśli zostanie on uznany, producenci będą musieli płacić opłatę licencyjną, która zostanie wliczona w koszt pojazdu.
Opatentowane przez Google gesty mają wpływać m.in. na prędkość pracy wentylatora, temperaturę, głośność radia, pracę wycieraczek, fotel kierowcy itp. Zgłoszenie patentowe przewiduje umieszczenie w suficie kamery 3D, która będzie rejestrować ruchy kierowców. Gesty mają być przekazywane do systemu, który będzie je odpowiednio interpretować.
Niedawno Google poinformowało o przejęciu kontroli nad rozwiązaniem Flutter – rozpoznającym gesty. CEO tej firmy, Dalal Navneet uważa, że dzięki temu firma dostała olbrzymi zastrzyk pomysłów. Wg niego Google to „pasja do myślenia x10”.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube