Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Neonet

Rozwój nowych technologii, zwłaszcza wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości powoduje, że nie tylko tradycyjne sklepy muszą przestawić się na inne sposoby sprzedaży. To samo czeka również sklepy internetowe. Już teraz powstają aplikacje, które umożliwiają np. sprawdzenie jak wyglądamy w wybranej sukience, swetrze itp. O ile jednak takie rozwiązania sprawdzają się w przypadku ubrań, o tyle ciężko sprawdzić jak nam do twarzy np. z laptopem. Postanowiłem sprawdzić, na przykładzie sklepu Neonet, czy Internetowi sprzedawcy elektroniki i AGD, na wzór sklepów modowych, oferują już rozwiązania z wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistością.

Ponieważ cały czas obracam się w nowych technologiach naturalną koleją rzeczy wybrałem to, co poza smartfonami jest najczęściej wyszukiwane w tego rodzaju sklepach – komputery mobilne. Już kilka lat temu laptopy przegoniły PC pod kątem liczby sprzedanych egzemplarzy. Świat już kilka lat temu postawił na mobilność, a poza tabletami i smartfonami to właśnie notebooki najlepiej wpisują się w tego typu rozwiązania. 

Sklep na komputerze stacjonarnym

Przystępując do sprawdzenia czy mogę „wirtualnie przymierzyć się do komputera” z szerokiej grupy dostępnych tam urządzeń: kuchenek, lodówek, telefonów, aparatów itp. urządzeń wybrałem grupę Komputery, w której na pierwszym miejscu firma umieściła to, co mnie najbardziej interesuje – laptopy. Biorąc pod uwagę, że sklepy internetowe ułatwiają wyszukiwanie swoim potencjalnym klientom, umieszczając na pierwszym miejscu to, co najczęściej jest przez nich kupowane widać, że laptopy cieszą się w Neonecie dużą popularnością. Zagłębiając się w grupę laptopów mogłem przeszukiwać dostępne urządzenia na różne sposoby włączając i wyłączając różne filtry: wg producenta, rodzaju, wielkości ekranu, procesora, przy jednoczesnym określeniu budżetu jakim dysponuję. W sumie jest ponad 20 różnego rodzaju kryteriów, które można ustawić szukając laptopa dla siebie. Oczywiście cały czas mamy podgląd na spełniające wybrane kryteria modele z ich skróconą specyfikacją. Nigdzie jednak nie znalazłem możliwości uruchomienia narzędzia VR lub AR. Pomimo tego, że można wybrać kilka modeli do syntetycznego porównania nie można zobaczyć jak taki komputer wyglądałby na naszym biurku przed jego zakupem. Co prawda możemy go zwrócić w ciągu 14 dni, ale… o ile Neonet przyśle nam notebooka za darmo, my za powrotną przesyłkę musimy już zapłacić. Ciekawą funkcją, chociaż przyznaję, że dostępną w większości sklepów posiadających stacjonarne punkty sprzedaży, jest możliwość sprawdzenia, w którym salonie znajduje się wybrany laptop.

capture 001 04102017 195626

Strona sklepu Neonet z laptopami i różnymi filtrami - nie ma tam opcij AR

Sklep na smartfonie

Ponieważ, jak wspomniałem na początku, dzisiejsze czasy to czasy mobilności, postanowiłem sprawdzić jeszcze możliwość zakupu przy pomocy smartfona. Na początek sprawdziłem czy w Google Play jest aplikacja Neonet. Nie ma. Uruchomiłem więc przeglądarkę by sprawdzić czy na mobilnej wersji strony nie przygotowano narzędzia do VR lub AR. Zanim jednak mogłem to sprawdzić, sklep zaproponował mi 50 złotych rabatu przy pierwszym zakupie. Co prawda muszę się zarejestrować by otrzymać taki rabat, ale dokonując zakupu i tak musiałbym to zrobić. W każdym razie miło jest otrzymać taki rabat. Po zamknięciu tego okna od razu trafiłem na grupy urządzeń oferowanych przez sklep i chociaż Komputery w wersji na smartfonie nie trafiły na szczyt tej listy, to miło było zobaczyć uruchamiane jednym kliknięciem skróty do telefonów na infolinię, oraz narzędzi do lokalizowania najbliższego sklepu czy przesyłki. Znów jednak nigdzie nie znalazłem narzędzia do wirtualnej rzeczywistości. Ani rozszerzonej… Nie pomogło przejrzenie wszystkie dostępnych filtrów, jak już wiecie jest ich sporo, nie znalazłem żadnego odnośnika do takiego narzędzia.

Wynik

Niestety, pomimo gruntownego przejrzenia strony i dostępnych opcji przygotowanych przez Neonet, nie znalazłem możliwości pobrania aplikacji lub podłączenia gogli VR czy AR pozwalających obejrzeć laptopy w wirtualnej rzeczywistości. Nie dało się również postawić wirtualnego komputera na biurku. Czy to oznacza, że sklepy nie myślą o takich udogodnieniach dla swoich klientów? Mam nadzieję, że powoli przymierzają się do takich rozwiązań, bo jeśli IKEA pozwala nam sprawdzić jak będzie wyglądać w naszym domu zakupiony w jej salonie regał, stół czy inny mebel, czemu niemielibyśmy sprawdzić tego samego z laptopem? A przy okazji obejrzeć go sobie ze wszystkich stron w wirtualnej rzeczywistości?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube