foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dell Visor

Do tej pory mieliśmy do wyboru albo wirtualną albo rozszerzoną rzeczywistość. Tymczasem Dell zaproponował pomieszanie obu tych technologii. I nie dość, że zaproponował, to jeszcze przygotował odpowiednie narzędzie, które je miksuje i udostępnia użytkownikowi. Od kilku dni można je kupić w przedsprzedaży.

Zestaw o nazwie Visor oferowany jest za 350 dolarów. Bazuje na zaproponowanej przez Microsoft technologii Windows Mixed Reality, która łączy cechy VR i AR. Gogle zostały już zaprezentowane podczas tegorocznych targów IFA. Nad urządzeniem pracowało kilka firm, m.in. Acer i Asus, dzięki czemu jest bardziej przystępny cenowo niż HoloLens. Zamontowany w okularze panel LCD oferuje dla każdego oka osobny ekran o przekątnej 2,89” i rozdzielczości 1440x 1440. Obserwujemy obszar o szerokości 110 stopni oczywiście z panoramicznym widokiem w pełnych 360 stopniach. Obraz jest odświeżany z częstotliwością 90Hz.
Według producenta Visor nie ma wielkich wymagań sprzętowych, jeśli chodzi o akcesoria pozwalające na korzystanie z gogli. Pozwalają one skanować otoczenie i w ten sposób dostosowywać wyświetlane w VR i AR obrazy. Gogle są też przystosowane do współpracy z platformą Valve, a dokładniej z jej częścią poświęconą wirtualnej rzeczywistości - Steam VR. Niestety, aby korzystać z wszystkich funkcji urządzenia Dell zaleca skorzystanie ze swoich dedykowanych laptopów (oczywiście z Windosem) Dell Inspiron 15 7000 lub innego dedykowanego komputera do gier z serii Inspiron.
Za 350 dolarów użytkownik dostanie gogle VR. Za kontrolery, które widać na powyższym zdjęciu trzeba zapłacić kolejne 100 dolarów (za parę). Można też od razu kupić zestaw, ale będzie on w tej samej cenie – 450 dolarów.
Chętni na zakup w przed sprzedaży powinni odwiedzić te strony: Dell Visior w USA i PC World w Wielkiej Brytanii. Pierwsze zamówienia mają być realizowane 17 października.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube