Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nauka kodowania w sklepie Microsoftu

Różne firmy na różne sposoby próbują uczyć programowania. W tym celu podejmują różne inicjatywy, skierowane głównie do dzieci, jako tego pokolenia, które nieskażone nawykami różnych języków programowania ma otwarte umysły. 

Google uczy poprzez kreowanie animowanych scen z udziałem Wonder Woman, Apple ma przyjazne dla dzieci Swift Playground a Facebook sugeruje gadżety do nauki, które mogą pobudzić umysł nowego kodera. Microsoft z kolei uruchomił bezpłatny projekt nauki kodowania, który realizowany jest w "sztandarowych" sklepach w Nowym Jorku i Sydney. Niestety, Polska nie załapała się na ten program, chociaż nie jest powiedziane, że jeśli odniesie sukces to nie trafi on również na nasz kontynent.

Dziś dostępne są trzy kursy dla młodzieży w wieku 14 lat i więcej. Każdy z nich obejmuje inną część procesu tworzenia gier - rozwój, programowanie i projektowanie. Ponieważ kursy są akredytowane przez Akademię Interaktywnych Rozrywek (AIE), jeśli kursantom zajęcia przypadną do gustu, będą mogli korzystać z preferencyjnych kredytów, by kontynuować naukę w pełnym wymiarze godzin w przyszłości.
Najważniejsze jednak, że dzieciaki mogą tworzyć dowolne gry, a swoje projekty mogą zapisać na pamięciach USB, dzięki czemu będą mogli pracować nad nimi również po zajęciach. Kody będą mogli testować zarówno na komputerach, jak i na konsolach. Każda konsola Xbox One może stać się zestawem developerskim z bezpłatną aplikacją Microsoftu. Niestety, aby opublikować swoje dzieła na konsoli lub w sklepie Windows Store, młodzi developerzy muszą zapłacić. Jest to tylko 20 dolarów, ale... cała ta inicjatywa i tak pachnie mi kolejnym sposobem na wyciagnięcie pieniędzy od użytkowników. Dzięki temu programowi firma zyskuje kilka rzeczy: szkoli developerów, którzy w przyszłości będą rozwijali aplikacje pod jej system, każe płacić za możliwość publikacji programów w swoim sklepie, poprawia swój wizerunek pokazując się jako firma bezpłatnie ucząca programowania (w dwóch miejscach na świecie) itp. itd. Czy to więc faktycznie taka fajna inicjatywa?
Na pewno dobrze, że jest, na pewno niejeden młody amator własnej, stworzonej przez siebie gry, skorzysta z tego. Mam nadzieję, że mimo wszystko ta inicjatywa się rozszerzy również na inne miejsca na świecie, a może nawet ktoś weźmie z niej przykład i coś podobnego zrealizuje również u nas.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube