Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google i Blizzard zapraszają graczy do szkolenia AI w StarCraft II

Gracze StarCraft-a będą uczyć SI

Google ciągle szuka sposobów na usprawnienie algorytmów swojej Sztucznej Inteligencji. Po tym jak AlphaGo stoczył ciężki bój z Ke Jie, profesjonalnym graczem w Go, firma chce zmienić sposób jej uczenia, nie chce już wystawiać jej przeciwko jednemu supergraczowi, woli "zatrudnić" do tego setki grających, np. w StarCraft II.

Firma poinformowała, że stworzyła całe środowisko badawcze, w którym jej AI ma grać w grę Blizzarda i uczyć się nowych rzeczy. Ciekawostką jest to, że środowisko jest otwarte, a to oznacza, że każdy kto chce się zmierzyć z algorytmami stworzonymi przez DeepMind może to zrobić. I każdy może nauczyć AlphaGo nowych rzeczy. Aby ułatwić chętnym sprawę przygotowano dwa zestawy narzędzi, wśród których są m.in. narzędzia Linuxa oraz otwarty kod źródłowy PySC2 - specjalnego programu przygotowanego przez DeepMind. Blizzard dostarczył też kilka gadżetów, takich jak zestaw anonimowych meczów 1v1 do przeanalizowania przez programistów, wraz z przykładowym kodem i botami. Autorzy SI dostarczyli również białą księgę (czyli dokument opisujący Sztuczną Inteligencję).
A dlaczego zdecydowano się na StarCraft II, a nie jakąś inną grę? Według DeepMind, ilość kroków jakie trzeba wykonać by dojść do określonego celu oraz miliony działań, które można podejmować w danym momencie są dobrym poligonem doświadczalnym dla SI. W grze można wybierać pomiędzy ponad 300 podstawowymi czynnościami (przykładowo gry na Atari mają tylko 10 - w górę, w dół, w lewo, prawo itp...). Działania w StarCraft są hierarchiczne, mogą być modyfikowane i rozszerzane, a wiele z nich wymaga określonego punktu na ekranie. Według analityków, nawet przy założeniu małego ekranu, np. 84x84 dostępnych jest 100 milionów możliwych działań. To wyraźnie wskazuje potencjał do nauki dla SI tkwiący w tej grzej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube