Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google i Blizzard zapraszają graczy do szkolenia AI w StarCraft II

Gracze StarCraft-a będą uczyć SI

Google ciągle szuka sposobów na usprawnienie algorytmów swojej Sztucznej Inteligencji. Po tym jak AlphaGo stoczył ciężki bój z Ke Jie, profesjonalnym graczem w Go, firma chce zmienić sposób jej uczenia, nie chce już wystawiać jej przeciwko jednemu supergraczowi, woli "zatrudnić" do tego setki grających, np. w StarCraft II.

Firma poinformowała, że stworzyła całe środowisko badawcze, w którym jej AI ma grać w grę Blizzarda i uczyć się nowych rzeczy. Ciekawostką jest to, że środowisko jest otwarte, a to oznacza, że każdy kto chce się zmierzyć z algorytmami stworzonymi przez DeepMind może to zrobić. I każdy może nauczyć AlphaGo nowych rzeczy. Aby ułatwić chętnym sprawę przygotowano dwa zestawy narzędzi, wśród których są m.in. narzędzia Linuxa oraz otwarty kod źródłowy PySC2 - specjalnego programu przygotowanego przez DeepMind. Blizzard dostarczył też kilka gadżetów, takich jak zestaw anonimowych meczów 1v1 do przeanalizowania przez programistów, wraz z przykładowym kodem i botami. Autorzy SI dostarczyli również białą księgę (czyli dokument opisujący Sztuczną Inteligencję).
A dlaczego zdecydowano się na StarCraft II, a nie jakąś inną grę? Według DeepMind, ilość kroków jakie trzeba wykonać by dojść do określonego celu oraz miliony działań, które można podejmować w danym momencie są dobrym poligonem doświadczalnym dla SI. W grze można wybierać pomiędzy ponad 300 podstawowymi czynnościami (przykładowo gry na Atari mają tylko 10 - w górę, w dół, w lewo, prawo itp...). Działania w StarCraft są hierarchiczne, mogą być modyfikowane i rozszerzane, a wiele z nich wymaga określonego punktu na ekranie. Według analityków, nawet przy założeniu małego ekranu, np. 84x84 dostępnych jest 100 milionów możliwych działań. To wyraźnie wskazuje potencjał do nauki dla SI tkwiący w tej grzej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube