Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Gracze StarCraft-a będą uczyć SI

Google ciągle szuka sposobów na usprawnienie algorytmów swojej Sztucznej Inteligencji. Po tym jak AlphaGo stoczył ciężki bój z Ke Jie, profesjonalnym graczem w Go, firma chce zmienić sposób jej uczenia, nie chce już wystawiać jej przeciwko jednemu supergraczowi, woli "zatrudnić" do tego setki grających, np. w StarCraft II.

Firma poinformowała, że stworzyła całe środowisko badawcze, w którym jej AI ma grać w grę Blizzarda i uczyć się nowych rzeczy. Ciekawostką jest to, że środowisko jest otwarte, a to oznacza, że każdy kto chce się zmierzyć z algorytmami stworzonymi przez DeepMind może to zrobić. I każdy może nauczyć AlphaGo nowych rzeczy. Aby ułatwić chętnym sprawę przygotowano dwa zestawy narzędzi, wśród których są m.in. narzędzia Linuxa oraz otwarty kod źródłowy PySC2 - specjalnego programu przygotowanego przez DeepMind. Blizzard dostarczył też kilka gadżetów, takich jak zestaw anonimowych meczów 1v1 do przeanalizowania przez programistów, wraz z przykładowym kodem i botami. Autorzy SI dostarczyli również białą księgę (czyli dokument opisujący Sztuczną Inteligencję).
A dlaczego zdecydowano się na StarCraft II, a nie jakąś inną grę? Według DeepMind, ilość kroków jakie trzeba wykonać by dojść do określonego celu oraz miliony działań, które można podejmować w danym momencie są dobrym poligonem doświadczalnym dla SI. W grze można wybierać pomiędzy ponad 300 podstawowymi czynnościami (przykładowo gry na Atari mają tylko 10 - w górę, w dół, w lewo, prawo itp...). Działania w StarCraft są hierarchiczne, mogą być modyfikowane i rozszerzane, a wiele z nich wymaga określonego punktu na ekranie. Według analityków, nawet przy założeniu małego ekranu, np. 84x84 dostępnych jest 100 milionów możliwych działań. To wyraźnie wskazuje potencjał do nauki dla SI tkwiący w tej grzej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube