Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Niewielka cząsteczka naprawi uszkodzoną tkankę w kilka sekund

Każdy dzień to nowy przełom w medycynie. A każdy taki przełom, to czyjeś uratowane zdrowie, a nawet życie. Niedawno na Uniwersytecie Stanowym Ohio opracowano technologię nazwaną nanoterapią tkanek (TNT). Wykorzystuje ona układy elektroniczne wielkości monety, które wprowadzają kod genetyczny do komórek skóry, przekształcając je w taki sposób, że proces leczenia przebiega błyskawicznie.

W testach laboratoryjnych na myszach chip mógł leczyć ciężkie rany jednym dotknięciem, zamieniając komórki skóry w komórki naczyniowe. Podczas testów na myszy, która miała uszkodzoną nogę, w taki sposób, że nie było w niej przepływu krwi, naukowcy w przy pomocy swojej technologii doprowadzili do powstania aktywnych naczyń krwionośnych w nodze w ciągu tygodnia. W ciągu dwóch tygodni noga została całkowicie wyleczona. Autorzy rozwiązania podają również przykład myszy, która została dotknięta udarem i również została uzdrowiona. To wskazuje, że technologia ta może być stosowana do leczenia narządów, komórek nerwowych i tkanek. Wystarczy je tylko odpowiednio "przeprogramować".

Każdy chyba przyzna, że metoda leczenia polegająca na przeprogramowaniu komórek do realizowania całkiem nowych funkcji to coś co stanowi olbrzymi przełom w medycynie. Wykorzystanie małego czipu do leczenia bez jakichkolwiek innych zabiegów, brzmi jak magia lub wykorzystanie pozaziemskiej technologii. Jeśli jest prawdą, to za parę lat leczenie może wyglądać całkiem inaczej niż dzisiaj.
Układ elektroniczny waży poniżej 100g i co najważniejsze, ma długą żywotność. Zaletą technologii jest nieinwazyjne działanie, zmodyfikowany kod genetyczny dostarczany jest do komórek przy pomocy małego ładunku elektrycznego, ledwo odczuwalnego przez pacjenta. Procedura leczenia może być przeprowadzona bez dostępu do laboratorium lub szpitala, a to oznacza, że będzie miała znaczący wpływ na życie osób biorących udział w wypadkach - tam gdzie czynnikiem decydującym jest czas.
Naukowcy liczą, że jeszcze w tym roku będą mogli rozpocząć testy na ludziach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube