Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Autonomiczne wózki inwalidzkie

Autonomiczne wózki inwalidzkie

Były autonomiczne samochody, samoloty i statki, nadszedł więc czas na autonomiczne... fotele inwalidzkie. Pierwsze takie urządzenia będą testowane na japońskim lotnisku Haneda już w marcu przyszłego roku.

Projekt, realizowany przy pomocy Panasonic-a i NTT, ma pomóc osobom z ograniczoną możliwością poruszania się, przemieszczać się po lotnisku. Docelowo takie fotele mają trafić do wszystkich japońskich portów lotniczych. Pasażer do sterowania wykorzystuje swojego smartfona, oczywiście z odpowiednią aplikacją. Po wprowadzeniu miejsca docelowego wózek inwalidzki zidentyfikuje swoje położenie a następnie wybierze najlepszą trasę dojazdu.
Projektanci przewidzieli możliwość podróżowania w grupie. Autonomiczne fotele mogą podróżować razem umożliwiając wspólne przemieszczanie się rodzinie lub grupie. Autorzy pomysłu przewidzieli możliwość automatycznego zgrupowania takich wózków, co odciąży również personel lotniska. Oczywiście fotele wyposażono w czujniki zatrzymujące ten nietypowy pojazd w przypadku wykrycia przeszkody.
Razem z fotelami testowane będą inne urządzenia i programy, m.in. takie, które eliminują bariery językowe oraz ułatwiają osobom niedowidzącym odnaleźć się na lotnisku i trafić do pożądanego celu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube