Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Małym firmom najtrudniej się chronić przed ransomware

Małym firmom najtrudniej się chronić przed ransomware

Od czasu do czasu firmy zajmujące się ochroną antywirusową publikują w sieci informacje o tym, jak i kogo hakerzy najczęściej atakują. Firma Malwarebytes w swoim raporcie zamieściła jeszcze jedną informację - jakie firmy najgorzej sobie radzą z wirusami typu ransomware.

Zacznijmy od tego, czym jest ransomware.

Jest to złośliwe oprogramowanie, które infekuje komputer całkowicie blokując dostęp do umieszczonych na jego dysku danych. Autorzy aplikacji, za odblokowane komputera żądają okupu.

Według Malwarebytes, firmy która bada rynek pod kątem bezpieczeństwa antywirusowego aż 22% firm, które zostały zaatakowane przez ransomware musiało przerwać swoją działalność w wyniku zablokowania komputerów. Być może wydaje się Wam, że jest to nie wiele, ale jeśli przyjmiemy, że zaatakowanych zostało tysiąc firm, to oznacza, że 220 z nich stanęło. A hakerzy nie ograniczają się do rozesłania tylko swojego wirusa tylko do tysiąca firm. Duże korporacje często mogą sobie poradzić z takim atakiem, bo stać je na odpowiednie systemy zabezpieczające. Mniejsze firmy, z mniejszymi budżetami niestety mają problem. Bardzo często też, właściciele małych firm wychodzą z założenia, że zaawansowane systemy zabezpieczające nie są im potrzebne. Niestety, jak wynika z raportu bardzo się mylą.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube