Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Badanie potu = badanie krwi

Naukowcy zaczynają szpikować nasze ciała różnego rodzaju czujnikami, które pomagają zbierać informacje o procesach zachodzących w naszych organizmach. Dziś możemy już analizować krew bez konieczności pobierania jej przy pomocy igły, wystarczy przeanalizować skład potu. Pojawia się natomiast inny problem - jak zmusić organizm do wydzielenia potu na zawołanie?

Normalny sposób na pocenie się wymaga wysiłku fizycznego. Bieganie, podnoszenie ciężarów.. Jeśli pomysł naukowców się sprawdzi, nie trzeba będzie się tak męczyć. Opracowali niewielki czujnik (wielkości plastra), który symuluje gruczoły potowe na skrawku skóry, dzięki czemu może sam wytworzyć pot. Urządzenie wykorzystuje niewielki prąd elektryczny (0.2 mA), przy pomocy którego aplikuje chemikalia wywołujące pot. Potem pozostaje już tylko kwestia pomiaru elektrolitów zawartych w pocie.
Jest to nie tylko mniej inwazyjne niż pobieranie krwi, ale i o wiele bardziej praktyczne. Nie zawsze da się pobrać krew (spróbujcie to zrobić 5-cio latkowi) a monitorowanie krwi w sposób ciągły jest nierealne. Natomiast badanie potu... można to robić w sposób ciągły nawet przez pięć godzin. W przypadku badania wydajności sportowca, poziomu stresu itp.. - rzecz niezastąpiona.
I teraz coś co piszę bardzo rzadko - na realne zastosowanie tego rozwiązania nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Czujnik wywołujący pocenie się jest już w trakcie komercjalizacji - uzyskiwania odpowiednich pozwoleń zezwalających na produkcję i wprowadzenie do sprzedaży. Nie ma gwarancji, że uda się taki czujnik kupić na półce w sklepie, ale jeśli lekarz lub trener w przyszłości (niedalekiej) będzie potrzebował statystyk zdrowotnych swojego podopiecznego, to na pewno z takiego plastra będą mogli skorzystać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube