Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Twoje ciało nie może odrzucić tego, czego nie wykryje.

Sposób na zwiększenie skuteczności przeszczepów

Bardzo często jedyną szansą na uratowanie życia lub poprawę jego komfortu jest przeszczep narządu. Niestety, pomimo zaawansowanej wiedzy i technologii, ciągle bardzo często jest to hazard. Ale... naukowcy z Yale odkryli sprytne rozwiązanie tego problemu.

Ich pomysł jest bardzo prosty, chcą ukryć wszczepiany narząd przed innymi dopóki jego połączenia nerwowe nie ustabilizują się. Stworzyli specjalny system dystrybucji leków wykorzystujący nanocząstki do powolnego dostarczania małych interferujących RNA (siRNA), które zatrzymają białe krwinki pacjenta przed atakowaniem nowego organu. Czas życia, a więc i aktywności tych nanocząstek to 6 tygodni, wystarczająco dużo czasu na odbudowę połączeń nerwowych. Ponieważ nanocząsteczki można wykorzystać do transportu lekarstwa, lekarze mogą na bieżąco monitorować dawkowanie. Ponieważ lek trafia bezpośrednio do narządu, nie ma problemu z efektami ubocznymi działania leku.
Na początek naukowcy chcą przetestować działanie swojego rozwiązania przy przeszczepie nerki. Zanim jednak zakończą się badania kliniczne, minie trochę czasu. Jeśli jednak się powiedzie... ryzyko odrzucenia zostanie bardzo zmniejszone zwłaszcza, że z powodu braku wystarczającej liczby dawców, naukowcy rozwijają sztuczne organy, które mają zapewnić większą liczbę przeszczepów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube