Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

VSS Unity

Z każdym dniem nasze plany podboju kosmosu są coraz bliższe realizacji. Projekty, które mają na celu zbudowanie różnego rodzaju pojazdów latających na orbitę i w głęboką przestrzeń są coraz bardziej zaawansowane. Ostatnio VSS Unity, czyli SpaceShip Two budowany przez Virgin Galactic zakończył swój szósty już test lotu.

Przypomnę, że wspomniana firma pracuje nad pojazdem wielokrotnego użytku, który będzie mógł transportować na orbitę pasażerów i zapasy. A być może, chociaż o tym się nie mówi, będzie stanowił również orbitalne siły obronne naszej planety. W każdym razie Unity jest na razie w fazie testów - szlifowana jest jego konstrukcja. Specjaliści testują ją w lotach atmosferycznych, jeszcze z silnikami konwencjonalnymi, dopiero po zakończeniu tego etapu testów, konstrukcja zostanie wyposażona w silniki rakietowe i dopiero wtedy rozpoczną się właściwe testy orbitalne. A jest do nich całkiem blisko ponieważ ostatni lot testowy wykonano już w konfiguracji, która będzie wykorzystywana w połączeniu z silnikami rakietowymi. Dla zasymulowania wagi nie zamontowanych jeszcze silników rakietowych do pojazdu załadowano ponad 450 kg wody.
Podobnie jak w poprzednich testach, Unity został wyniesiony na wysokość ponad 12 kilometrów i wypuszczony. Pojazd z ładunkiem na pokładzie lotem ślizgowym opadł na powierzchnię naszej planety dając specjalistom szansę na zbadanie tego, jak konstrukcja zachowuje ze zwiększoną wagą.
Unity to drugi statek Virgin Galactic, który jest poddawany testom. Pierwszy, w roku 2014, w połowie lotu testowego spadł na pustynię Mojave. Dochodzenie wykazało, że jednym z powodów rozbicia się maszyny był błąd pilota, który za wcześnie rozpoczął zmianę geometrii skrzydeł. Nowa generacja pojazdu nadal wykorzystuje ten sam mechanizm, ale wzbogacono go w dodatkowe zabezpieczenia, które mają zapobiec kolejnym katastrofom.
Kiedy pojazd będzie gotowy, firma planuje wykorzystywać go do przewożenia pasażerów płacących za lot w kosmos. Pomimo tego, że statek jeszcze jest w fazie budowy, firma już może pochwalić się imponującą listą klientów. W kosmos na pokładzie Unity chcą się wybrać m.in: Angelina Jolie, Brad Pitt, Tom Hanks i Lady Gaga.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube