Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Tańszy i wydajniejszy sposób zamiany CO2 na paliwo

Tańszy i wydajniejszy sposób zamiany CO2 na paliwo

Zanim ostatecznie przejdziemy z konwencjonalnego paliwa na ekologiczne, minie trochę czasu. Nie oznacza to jednak, że naukowcy nie zastanawiają się jak to tradycyjne paliwo wyprodukować korzystając z dostępnych dziś surowców. Od dawna też pracują nad procesem zamiany dwutlenku węgla na paliwo. I wiedzą już jak to zrobić, szukają tylko bardziej optymalnych metod.

Opracowano już proces, w trakcie którego CO2 przekształcany jest do tlenku węgla a następnie w paliwo wykorzystując przy tym energię słoneczną. I to na masową skalę w sposób powtarzalny. Udało się to dzięki stworzeniu gąbczastego fotokatalizatora niklowo-organicznego, który celowo ma wiele wad. Dzięki temu jest w stanie wytwarzać odpowiednie ilości tlenku węgla bez niespodziewanych dodatków w postaci różnych dziwnych cząstek.
Zanim jednak metoda ta zostanie wykorzystana komercyjnie minie trochę czasu. Daje jednak szansę na tanią produkcję paliw syntetycznych takich, jak etanol i kwas octowy z minimalnym wpływem na środowisko. Zamiast bazować na paliwach kopalnych wystarczy CO2 i słońce. Co prawda nie jest to rozwiązanie całkowicie "czyste ekologicznie" ale na tyle nieinwazyjne dla środowiska, że firmy, które dziś korzystają z paliw konwencjonalnych po przejściu na to rozwiązanie w znaczący sposób zmniejszyłyby swoją emisję CO2.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube