Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Reaktywacja starych modułów ISS

Wizja modułu mieszkalnego

Lockheed Martin to firma, której NASA zleciło stworzenie prototypu modułu mieszkalnego do dalekich podróży kosmicznych. Koncern ma na to 18 miesięcy, po tym okresie powinny zacząć się pierwsze testy.

LM przedstawiając koncepcję modułu pasażerskiego postanowił wykorzystać stare moduły ładunkowe Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To dzięki temu projektowanie i budowa prototypu może zamknąć się w 18 miesiącach. Moduł ma być zbudowany w siedzibie NASA - Kennedy Space Center. Podczas przeprojektowywania starych modułów transportujących kontenery z zaopatrzeniem na stację orbitalną specjaliści z Lockheed Martin będą korzystać z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Podobno będzie to prawdziwy mix obu technologii.
Moduł powstaje w ramach programu NextSTEP, który agencja uruchomiła w 2016 roku. Jego zadaniem jest stworzenie właściwego środowiska dla astronautów, którzy będą podróżować dalej niż na orbitę okołoziemską. Chodzi o to, by zbudować pojazd, który wyposażony w pomieszczenia mieszkalne oraz magazyny na zapasy pozwoli na loty w kosmos trwające miesiące a nawet lata. Ponieważ ma on być samodzielnym pojazdem musi być wystarczająco wytrzymały i "inteligentny" by przetrwać samodzielnie, bez załogi na pokładzie.
Tradycyjnie NASA nie zostawia wszystkiego jednej firmie. Lockheed Martin to nie jedyny koncern, który pracuje nad prototypem. W czerwcu agencja podpisała również umowę z NanoRocks, która chce zamienić górne etapy rakiety Orion w pomieszczenia mieszkalne na czas podróży w głęboki kosmos.
Jak widać prace nad wysłaniem astronautów w głąb naszego układu słonecznego idą pełną parą.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube