Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zmiany klimatu utrudniają samolotom starty

Zmiany klimatu utrudniają samolotom starty

Naukowcy dowiedli już, że zmiany klimatu mają wpływ na podróże lotnicze. Większa liczba burz to opóźnienia, odwołane loty itp. przeszkody. Okazuje się jednak, że to nie jedyne kłopoty z jakimi stykają się piloci samolotów. Nowe badania dowodzą, że wzrost średniej temperatury ma wpływ na zdolność startu samolotów.

Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie Climatic Change. Naukowcy z Uniwersytetu Columbia, NASA i the Logistics Management Institute dowodzą w nim, że: "średnio 10-30% rocznych lotów w czasie dziennej maksymalnej temperatury może wymagać pewnego ograniczenia wagi poniżej maksymalnej masy startowej samolotu. Swoje badania przeprowadzili na pięciu modelach najpopularniejszych samolotów w dziewiętnastu portach lotniczych na całym świecie.
Problem polega na gęstości powietrza - kiedy powietrze się nagrzewa staje się rzadsze i bardziej ekspansywne niż powietrze zimne. Oznacza to, że w celu nabrania odpowiedniej prędkości startowej w miejscach z wyższą temperaturą, samolot potrzebuje dłuższych pasów startowych lub mocniejszych silników, które zapewnią mu większą prędkość albo trzeba będzie zmniejszyć jego wagę, a to oznacza mniejszy ładunek. Testowane modele obejmowały zarówno duże, jak i małe samoloty.
Wyniki badań przełożą się na realne działania linii lotniczych. Niektóre z nich już zamierzają z tego powodu anulować niektóre loty, a innych z uwagi na wysokie temperatury w określonych porach przełożyć na inne godziny. Będą też musiały zainwestować w rozbudowę infrastruktury - wydłużyć pasy startowe. Z kolei mniejszy ładunek jaki będą mogły przewieźć samoloty przełoży się na cenę biletów i opłat za bagaż... To nie są dobre wiadomości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube