ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Prototypowy chip '3D' z MIT może wyeliminować wąskie gardło pamięci

Prototypowy chip '3D'

Już wiemy, że przyszłe procesory będą musiały poradzić sobie z rosnącymi ilościami danych do przetworzenia. Wiemy też, że wąskim gardłem ich wydajności jest dostępna pamięć a dokładniej przepustowość ścieżki łączącej te dwa elementy systemu. Układ zbudowany przez naukowców ze Stanford i MIT może być rozwiązaniem.

Pomysł zaproponowany przez wspomnianych specjalistów polega na połączeniu wszystkiego: procesora, pamięci a nawet czujników, w jedną całość. Prototyp wykonany z silikonu, grafenu i panelu RAM (RRAM) umieszczonego na nim pokazał, że coś takiego ma rację bytu.
Według naukowców zbudowany przez nich układ jest najbardziej skomplikowanym systemem nanoelektronicznym, jaki kiedykolwiek powstał. Jest to też kolejny krok na drodze do budowy komputerów w architekturze 3D. To, że taka konstrukcja jest możliwa do budowy jest zasługą wykorzystania węgla, który wymaga niższych temperatur potrzebnych do wykonania takiego układu. Krzem, na którym oparte są dzisiejsze układy wymaga większej temperatury, a ta mogłaby uszkodzić wrażliwe komórki RRAM.
Rozwiązanie to może zaoferować coś więcej niż tylko rozwój nowych komputerów, konsol itp. Umieszczony w prototypowym układzie czujnik gazów wykorzystał milion nanorurek węglowych, przy czym informacje od razu były przetwarzane i mierzone bezpośrednio na chipie. Do tej pory rozwój tego rozwiązania został sfinansowany przez różne organizacje, w tym również DARPA. Teraz naukowcy pracują nad integracją swojego prototypu z urządzeniami analogowymi. Kiedy jednak takie układy trafią na rynek - jeszcze nie wiadomo.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube