foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Prototypowy chip '3D'

Już wiemy, że przyszłe procesory będą musiały poradzić sobie z rosnącymi ilościami danych do przetworzenia. Wiemy też, że wąskim gardłem ich wydajności jest dostępna pamięć a dokładniej przepustowość ścieżki łączącej te dwa elementy systemu. Układ zbudowany przez naukowców ze Stanford i MIT może być rozwiązaniem.

Pomysł zaproponowany przez wspomnianych specjalistów polega na połączeniu wszystkiego: procesora, pamięci a nawet czujników, w jedną całość. Prototyp wykonany z silikonu, grafenu i panelu RAM (RRAM) umieszczonego na nim pokazał, że coś takiego ma rację bytu.
Według naukowców zbudowany przez nich układ jest najbardziej skomplikowanym systemem nanoelektronicznym, jaki kiedykolwiek powstał. Jest to też kolejny krok na drodze do budowy komputerów w architekturze 3D. To, że taka konstrukcja jest możliwa do budowy jest zasługą wykorzystania węgla, który wymaga niższych temperatur potrzebnych do wykonania takiego układu. Krzem, na którym oparte są dzisiejsze układy wymaga większej temperatury, a ta mogłaby uszkodzić wrażliwe komórki RRAM.
Rozwiązanie to może zaoferować coś więcej niż tylko rozwój nowych komputerów, konsol itp. Umieszczony w prototypowym układzie czujnik gazów wykorzystał milion nanorurek węglowych, przy czym informacje od razu były przetwarzane i mierzone bezpośrednio na chipie. Do tej pory rozwój tego rozwiązania został sfinansowany przez różne organizacje, w tym również DARPA. Teraz naukowcy pracują nad integracją swojego prototypu z urządzeniami analogowymi. Kiedy jednak takie układy trafią na rynek - jeszcze nie wiadomo.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube