Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Firma Microsoft oficjalnie kończy wsparcie dla Windows Phone

 Microsoft oficjalnie kończy wsparcie dla Windows Phone

Kończy się kolejny etap w historii Microsoftu. Po ponad trzech latach od debiutu w kwietniu 2014 roku firma zakończyła wspieranie Windows Phone 8.1. Od tej pory system nie będzie otrzymywał aktualizacji ani pomocy technicznej.

Zakończenie wsparcia dla Windows Mobile nie oznacza, że Microsoft kończy "przygodę" z systemami mobilnymi. Jest jeszcze Windows 10 Mobile, ale zamknięcie projektu Windows Phone to koniec długiej i niestety nienajlepszej historii firmy.
Pierwsza wersja Windows Phona, oznaczona od razu numerem 7 uruchomiona została w 2010 roku. Była odpowiedzią Microsoftu na systemy Apple i Google i jednocześnie pokazało, że Microsoft może zbudować naprawdę mobilny system operacyjny. Ekran oparty na kafelkach i inne rozwiązania zaimplementowane w tym systemie były powiewem świeżości chociaż niestety brakowało mu pewnych funkcji (np. kopiuj / wklej) przez co w ogólnym porównaniu z Apple i Google wypadał słabo.
Windows Phone kosztował użytkowników wiele nerwów, a reputacja Microsoftu poważnie ucierpiała. Po opublikowaniu tej dużej aktualizacji okazało się, że nie można było uruchomić urządzeń z system Windows Phone 7. Dopiero aktualizacja do wersji 8.1 poprawiała funkcjonalność tego systemu dzięki czemu mógł konkurować z Androidem i iOS. Nigdy jednak nie uzyskał takiej popularności jak te dwa systemu, nie otrzymał też tak dużego wsparcia od developerów. Liczba dostępnych programów była znacznie mniejsza niż na systemy Google i Apple.
To, że Microsoft zamknął projekt i skupił się na rozwoju Windows 10 Mobile wskazuje na kierunek, w którym firma teraz zmierza. Od sprzedaży licencji systemu Windows ciężar sprzedaży przesuwa się w stronę aplikacji i usług. Nie zmienia to jednak faktu, że Windows Phone był nieudaną próbą dostosowania się do branży, w której telefony, a nie komputery osobiste stały się centrum wszechświata informacyjnego.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube