Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Z Windows Store można pobrać Ubuntu Linux

Z Windows Store można pobrać Ubuntu Linux

Jeszcze parę lat temu coś takiego byłoby herezją - Ubuntu oferowany przez Microsoft w jego sklepie. Tak jednak jest. Zgodnie z tym co zapowiedziano w maju, ta popularna dystrybucja Linuksa jest gotowa do tego, by pobrać ją i uruchomić w Windows 10.

Nie będzie to tradycyjna instalacja Ubuntu, ponieważ ma ograniczoną interakcję z Windowsem. Koncentruje się ona przede wszystkim na uruchomieniu wiersza poleceń. Dzięki temu jednak uruchomienie formuły Linux-a jest trywialne. Nie trzeba instalować dwóch systemów, nie trzeba instalować maszyny wirtualnej lub wykonywać innych kombinacji potrzebnych do uruchomienia nowego systemu.
Do Windows Store trafić mają też inne dystrybucje Linuksa - Fedora i Suse. Kiedy jednak to nastąpi, na razie nie wiadomo. Jednak już samo umieszczenie w sklepie Ubuntu, jest krokiem milowym w procesie zmian jakie przechodzi Microsoft. Kiedyś koncern zamykał się chroniąc sprzedaż swoich produktów, teraz jest bardziej zainteresowany oferowaniem swoich usług. Dodanie Linuksa jest naturalnym rozszerzeniem tej strategii - programiści i menadżerowie IT mogą korzystać z usług oferowanych przez Microsoft w chmurze ze świadomością, że komendy systemu Linux będą osiągalne dla nich po kilku kliknięciach myszką.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube