ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Powłoka ceramiczna szansą na rozwój samolotów hipersonicznych

Samolot naddźwiękowy

Jest kilka powodów, dla których do tej pory samoloty hipersoniczne nie pojawiły się na naszym niebie, ale najważniejszym z nich jest ciepło. Podczas podróży z dużymi prędkościami - rzędu Mach 5 - powłoka samolotu rozgrzewa się do wysokiej temperatury od 1920 do 2980 stopni Celsjusza. Jak chronić konstrukcję i pasażerów w środku gdy nawet najtwardsze płytki ceramiczne nie wytrzymują takich temperatur? Naukowcy chyba znaleźli rozwiązanie.

Zespół brytyjskich i chińskich specjalistów opracował powłokę ceramiczną na bazie węglika, który jest ok. 12 razy bardziej skuteczny niż znane dziś ceramiki. Dzięki temu budowa samolotu naddźwiękowego staje się bardziej realna. Budowa nowego materiału stała się możliwa dzięki zastosowaniu innej techniki wytwarzania. Polega ona na takim przygotowaniu stopu, by nadać powłoce unikalną strukturę taką, która jest niezwykle wytrzymała i odporna na utlenianie. Pod nią umieszczono drugą, konwencjonalną powłokę z węglika cyrkonu, która wytrzymuje ciepło, ale jest podatna na rozkład. Połączenie obu powłok zaowocowało nowym, bardziej wytrzymałym materiałem.
Co prawda zanim powłoka zostanie wykorzystana komercyjnie, czeka ją jeszcze wiele badań. Jeśli jedna powiodą się, budowa ultraszybkich pojazdów powietrznych znacznie przyspieszy. Samoloty mogłyby latać z ekstremalnymi prędkościami bez uszczerbku dla pasażerów. Dzięki nim można by przelecieć na drugą stronę planety w ciągu kilku godzin. Nowy materiał pozwoli również na częstsze loty w kosmos dzisiejszych promów - wyeliminowano by konieczność częstych inspekcji i wymiany płytek ceramicznych. Dzięki temu loty w kosmos mogłyby być częstsze, a więc i dostępne dla większej liczby ludzi.
Kosmosie... nadchodzimy!

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube