Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny zaczynają 200-dniową symulację życia na innej planecie

Chiny zaczynają 200-dniową symulację życia na innej planecie

Mam wrażenie, że kosmos i jego eksploracja zajmują umysły większości naukowców. Ciągle natykam się na informacje o planach nowych misji, przygotowaniach do kolonizacji i co najważniejsze, nie jest to już domena amerykańskiej NASA, która przez wiele lat wiodła prym w dziedzinie podboju kosmosu. Teraz również inne państwa mają zarówno aspiracje, jak i możliwości by lecieć w kosmos. Przykładem są Chiny, które rozpoczęły symulację życia na innej planecie.

W programie badawczym bierze udział czterech studentów z uniwersytetu w Pekinie. Będą ni przez 200 dni żyć w izolacji w ośrodku nazwanym Lunar Palace 365 korzystając z zasobów, które będą mieli mieszkańcy Księżyca czy Marsa. Oznacza to, że będą oddychać tlenem generowanym przez hodowane przez nich rośliny, będą poddawać recyklingowi mocz by odzyskać wodę pitną itp.
Jednak tak jak w przypadku innych testów związanych z izolacją, większym wyzwaniem będzie współżycie w małej grupie w ograniczonej przestrzeni. Odcięci od przyjaciół i rodziny, będą musieli wykonywać codzienne zadania. Psychologowie dostaną olbrzymi materiał badawczy do analizy zachować takich grup i przygotowania ich do długiej izolacji poza domem.
To nie jest najdłuższy test związany z odizolowaniem grupy i poddaniem jej testom w takich warunkach. Jest to jednak ważny test dla Chin, które chcą dogonić programy kosmiczne Rosji i USA.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube