Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Saturn

Wszyscy związani z badaniem kosmosu są coraz bardziej podekscytowani zbliżającym się pierwszym lotem załogowym na Marsa i założeniem tam pierwszej gwiezdnej kolonii. Naukowcy liczą, planują i szukają rozwiązań na różne problemy, z którymi będą się borykać koloniści. Są też jednak tacy, którzy już zastanawiają się co dalej i szukają kolejnego miejsca, gdzie można by założyć ludzką kolonię. Ich wzrok pada na Tytana, najwyższy księżyc Saturna.

Tytan to księżyc, który jest stosunkowo dobrze chroniony przed promieniowaniem, a jednocześnie na jego powierzchni znajdują się płyny (nie jest to woda). Specjaliści już sprawdzają czy panujące tam warunki pozwolą założyć i utrzymać kolonię. Pierwsze badania pokazują, że pod kątem energetycznym, osada może być samowystarczalna. Co prawda na pierwszym etapie budowy prawdopodobnie trzeba będzie wybudować reaktor atomowy, ale potem koloniści będą mogli wykorzystać dużą liczbę jezior węglowodorowych do wytwarzania energii poprzez połączenie wodoru z acetylenem. Z drugiej strony Saturn powoduje silne fale, które można wykorzystać stosując turbiny do generowania energii elektrycznej.
Specjaliści sprawdzają różne sposoby wytwarzania energii szukając tych najbardziej efektywnych. Już stwierdzili, że turbiny wiatrowe umieszczone w górnej atmosferze będą skuteczniejsze od tych zlokalizowanych niżej. Osiągną wtedy sprawność 10 razy większą niż na Ziemii. Za to energia słoneczna będzie najmniej efektywna, bo na powierzchnię tego księżyca dociera jej znacznie mniej co oznacza, że potrzeba ogromnej liczby paneli słonecznych by dostarczyć wystarczającej ilości energii. Jednak naukowcy nie odrzucają możliwości wykorzystania energii solarnej, traktują ją jako dodatkowe źródło. Kolonistom zasiedlającym Tytana na pewno nie zabrakłoby paliwa - olbrzymie ilości metanu zaspokoją potrzeby statku kosmicznego.
W innym badaniu zauważono, że jeziora tytana są na tyle spokojne, że można na nich bez trudu posadzić sondę. Co prawda zanim pierwszy człowiek dotknie stopą powierzchni tego księżyca miną dziesiątki lat, jednak już teraz myśli się o tym. Wiadomo, że koloniści będą musieli pokonać ekstremalne warunki: -180 stopni Celsjusza i przyciąganie 0.14g, nie mówiąc już o nieprzyjaznej atmosferze. Wczesne rozpoznanie problemu i dobre przygotowanie się do misji zwiększają szanse jej powodzenia. Dlatego dobrze, że już teraz specjaliści zastanawiają się co zrobić, by ludzie mogli tam przeżyć. W końcu nie mamy zbyt wielu miejsc w kosmosie tak przyjaznych jak nasza planeta. Jeśli chcemy pozostawić po sobie ślad tam u góry, musimy być przygotowani na różne sytuacje i warunki.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube