Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jenga szansą na zwiększenie wydajności procesorów

procesor

Każdy procesor zamontowany w urządzeniu ma do dyspozycji swoją własną pamięć potrzebną do wykonywania operacji logicznych. Dzięki temu może on realizować je szybciej niż gdyby musiał sięgać do pamięci zewnętrznej. Mimo wszystko proces ten nie jest tak wydajny jak chcieliby to widzieć niektórzy użytkownicy. Studenci CSAIL z MIT rzucają wyzwanie inżynierom pracującym nad rozwojem układów i chcą to naprawić.

Opracowali system cache - nazwali go Jenga - który tworzy dynamicznie nowe struktury cache w celu optymalizacji pamięci pod kątem konkretnej aplikacji. Ponieważ Jenga zna fizyczne lokalizacje każdego z banków pamięci może obliczyć jak przechowywać dane, by ograniczyć czas przesuwania wyników działań pomiędzy nimi. Niezależnie od tego czy aplikacja będzie korzystać z wielu poziomów pamięci podręcznej czy jednej gigantycznej pamięci podręcznej zbudowanej na jednym poziomie - system sobie z tym poradzi.
Zastosowanie takiego systemu może zaowocować potężnym zyskiem w wydajności układu. Podczas badań zasymulowano jego działanie na 36-rdzeniowym układzie scalonym, efektem było zwiększenie jego wydajności o 30% przy jednoczesnym spadku zużycia energii o 85%. Daje to zielone światło do stosowania układów z większą liczbą rdzeni w mniejszych urządzeniach, które borykają się z ograniczonym zapasem energii.
Problem w tym, że Jenga to na razie tylko symulacja. Zanim zostanie zaimplementowane w nowych układach minie trochę czasu, wcześniej symulację trzeba przenieść w świat realny, przetestować i dopiero wtedy wdrożyć do produkcji. Założenie autorów rozwiązania przewiduje, że Jenga w ten sam sposób traktuje każdy procesor. Nie wiadomo jednak czy np. przy 8 rdzeniach korzyści też będą tak spektakularne. Powoli jednak wychodzą fizyczne ograniczenia, z którymi tacy giganci jak Intel czy Qualcomm coraz częściej się borykają. Jenga daje im szansę wyciśnięcia większej mocy z coraz mniejszych procesorów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube