Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Autonomiczne ciężarówki coraz bliżej

Autonomiczna ciężarówka

Pojazdy autonomiczne to nie tylko samochody osobowe, to również ciężarówki, które mają automatycznie przewozić ładunki z jednego miejsca w drugie. O ile jednak automatyczne samochody osobowe nie odbiegają mocno od tego co dziś widzimy na drogach, o tyle pojazdy ciężarowe mają naprawdę futurystyczne konstrukcje.

Jedną z firm, która projektuje autonomiczne pojazdy transportowe jest Einride, która niedawno zaprezentowała swój najnowszy prototyp. Szwedzka firma zaproponowała pojazd elektryczny - T-pod -, który może załadować 15 standardowych palet i przejechać z nimi na jednym ładowaniu 200 km. A ponieważ nie potrzebuje kierowcy, nie potrzebuje też dla niego kabiny. W efekcie powstała futurystycznie wyglądająca konstrukcja, która na pewno będzie przyciągać wzrok.
Pojazd wykorzystuje hybrydowy system sterowników i chociaż na autostradach T-pod będzie samodzielnie przemieszczać się z ładunkiem, to już na "normalnych" drogach ciężarówka będzie zdalnie zarządzana przez człowieka. Oczywiście w czasie jazdy na autostradzie, gdy sytuacja będzie tego wymagała, człowiek również będzie interweniował. Teraz Einride pracuje nad stacjami ładowania dla pojazdów ciężarowych.
Zaprezentowany prototyp nie jest jeszcze w pełni dopracowany ale Einride spodziewa się, że będzie mogła dostarczyć pierwsze pojazdy klientom jeszcze w tym roku. Do 2020 roku firma chce mieć flotę 200 autonomicznych pojazdów ciężarowych, które będą transportowały towary pomiędzy Goteborgiem i Helsingborgiem przewożąc dwa miliony palet rocznie.
Czy to oznacza, że dzisiejsi kierowcy TIR-ów stracą zatrudnienie? Niestety, może się tak zdarzyć w perspektywie kilkunastu lat.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube