Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Technologia rozpoznawania twarzy – rewolucja w wirtualnym świecie?

Technologia rozpoznawania twarzy – rewolucja w wirtualnym świecie?

Nowoczesne technologie rozwijają się bardzo szybko i to, co jeszcze kilka lat temu było jedynie marzeniem z filmów science-fiction, dziś staje się rzeczywistością. Technologia rozpoznawania twarzy umożliwia identyfikację po cechach biometrycznych. Jej powszechne zastosowanie pozwoli nam wykluczyć sytuacje, w których np. ktoś podszywa się pod inną osobę lub próbuje wykorzystać cudze dane. Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości systemy rozpoznawania twarzy staną się na tyle popularne, że zastąpią dowody osobiste, hasła, loginy i wszystkie inne sposoby identyfikacji, które obecnie wydają się nieodzownymi elementami naszego życia.

Pierwszym krajem, w którym technologia weryfikacji twarzy zostanie wykorzystana na większą skalę, jest Australia. Jeszcze w tym roku innowacyjny system rozpoznawania twarzy, tęczówki oka i linii papilarnych zostanie uruchomiony w porcie lotniczym Canberra. Zainstalowane mikro urządzenia wykonają analizę twarzy, powiążą ją z informacjami w bazie danych, a następnie zweryfikują zgodność danych. Jeśli projekt pilotażowy zakończy się sukcesem, do końca 2020 roku systemy biometryczne pojawią się również na lotnisku w Melbourne i Sydney, a nowa technologia zastąpi w ten sposób wykorzystywany od ponad 10 lat skaner paszportów SmartGates.

System rozpoznawania twarzy już od kilku lat obecny jest w wielu kasynach na całym świecie, np. Las Vegas lub Hollywood. Jak pokazują statystyki, jego skuteczność w zakresie ochrony i bezpieczeństwa gości, a także w zakresie zapobiegania kradzieży tożsamości jest znacznie większa, niż skuteczność tradycyjnych metod. Dlaczego więc nie wykorzystać tej technologii w Internecie? Systemy biometryczne mogłyby przecież chronić użytkowników podczas robienia zakupów online, wypełniania formularzy i dokumentów urzędowych lub podczas gry w pokera online.
W Internecie bardzo łatwo możemy wykorzystać dane do logowania innego użytkownika, pisać w czyimś imieniu lub zastąpić go w grze. Weryfikacja twarzy pozwoli uporać się z oszustwami, nadużyciami finansowymi problemami braku właściwych zabezpieczeń. System, dokładnie tak jak na lotnisku przeprowadzi analizę twarzy i na jej podstawie umożliwi bądź zablokuje dostęp do strony internetowej lub oprogramowania.
Wprowadzenie takich rozwiązań zapewni odpowiednie bezpieczeństwo użytkowników, uniemożliwi wymianę graczy podczas rozgrywek w czasie rzeczywistym oraz pozwoli całkowicie zrezygnować z weryfikacji hasłem lub jednorazowym kodem SMS. Wydaje się więc, że wprowadzenie weryfikacji twarzy w Internecie jest tylko kwestią czasu i wkrótce stanie się standardem.
Wiele osób zastanawia się, co w sytuacji, gdy użytkownik logujący się do gry lub np. pasażer na lotnisku będą mieli częściowo zasłoniętą twarz. Aby wyeliminować ten problem, naukowcy z uniwersytetu w Saarbrücken stworzyli system weryfikacji biometrycznej, który umożliwia weryfikację częściowo zasłoniętej twarzy, a także takiej, która nie jest w całości widoczna. Oprogramowanie wykorzystuje widoczne fragmenty twarzy i łączy je z wcześniej zebranymi informacjami. Podobno wystarczy 10 różnych fotografii jednej osoby (niekoniecznie zdjęcie portretowe czy z przodu), aby móc dokonać właściwej identyfikacji na poziomie ponad 90%. Czy zagraża to naszemu bezpieczeństwu i prywatności? Pojawia się wiele głosów sprzeciwu, przeciwko korzystaniu z tego typu rozwiązań. Bardzo często słyszy się również, że nasze zdjęcia będą przetwarzane nielegalnie i nie wiemy, kto będzie miał dostęp do tworzonej bazy danych. Jeśli jednak zależy nam na bezpieczeństwie i nie mamy żadnych złych intencji, to czy powinniśmy się czegokolwiek obawiać?
Obecnie jesteśmy powoli przygotowywani do kolejnej rewolucji cyfrowej, która zmieni nasz świat i sprawi, że jeszcze większa część naszego życia będzie się odbywać online. Nie musimy nosić przy sobie portfela, czytamy prasę i książki online, online robimy zakupy i pracujemy. Systemy weryfikacji twarzy są kolejnym krokiem do łatwiejszego i szybszego uwierzytelniania oraz do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci. W jakim kierunku zmieni się nasz świat i technologia? Być może systemy będą weryfikować nie tylko oczy czy linie papilarne, lecz także puls lub bicie serca? Jest to bardzo prawdopodobne, jednak na pewno, będziemy musieli jeszcze na to chwilę poczekać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube