Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiński przekręt na miliard dolarów

Autobus przyszłości - Transit Elevated Bus

Pamiętacie autobus przyszłości, o którym pisałem w ubiegłym roku? Ciekawie prezentująca się maszyna zasilana energią elektryczną, która przewoziła 300 pasażerów jeżdżąc nad drogami, po których poruszają się samochody zaciekawiła wielu ludzi. Okazało się, że firma która przygotowała projekt, przy pomocy chińskiego portalu crowfundingowego zbierała fundusze na jego realizację. Pieniądze popłynęły szerokim strumieniem, ale autobusy nie wyjechały na drogi.

W projekt zainwestowała spora liczba inwestorów, przekazując na konto pomysłodawców całkiem spore fundusze. Jednak pomimo tego, że szybko zorientowali się, że coś nie gra, autorzy projektu zainkasowali na swoim koncie solidną sumkę. W sierpniu ubiegłego roku odbyły się testy pojazdu w portowym mieście Qinghuangdao. Na ich potrzeby przygotowano specjalny tor szynowy. Problem w tym, że po zakończeniu testów, pomimo wezwań władz miasta tory nie zostały rozebrane. Szybko też okazało się, że firma zaangażowana w budowę pojazdu (Transit Elevated Bus) - AUTEK - nie otrzymała zwrotu swoich kosztów, które sięgały milionów dolarów.
W październiku część inwestorów nie widząc postępu w pracach nad projektem i nie mogąc skontaktować się z realizatorem pomysłu, postanowiła odzyskać przekazane pieniądze. W tym celu złożyli pozew żądając zwrotu 1.3 miliarda dolarów. To pokazuje też jak wielkie zainteresowanie wzbudził Transit Elevated Bus.
Sprawą zainteresowała się też policja pekińska, która w niedzielę 2 lipca poinformowała o rozpoczęciu dochodzenia w sprawie rzekomego nielegalnego pozyskiwania funduszy. Zatrzymano ponad 30 osób związanych z Huaying Kailai, chińskim portalem crowfundingowym, za pośrednictwem którego zbierane były fundusze na realizację projektu. Policja pracuje nad odzyskaniem pieniędzy, doradza też inwestorom, by zgłaszali swoje roszczenia w najbliższych komisariatach policji. Właściciele Huaying Kailai milczą odmawiając komentarza.
I tak ginie ciekawy projekt transportu przyszłości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube