ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujnik temperatury prawie nie wymagający zasilania

Czujnik temperatury prawie nie wymagający zasilania

Naukowcy z Uniwersytetu w San Diego opracowali czujnik temperatury, który do pracy potrzebuje znikomą ilość energii - zaledwie 113 picowatów czyli naprawdę niewiele.

Swoje rozwiązanie specjaliści przedstawili w ostatnim wydaniu Scientific Reports. Szef zespołu Wang Hui zachwala opracowane na uniwersytecie rozwiązanie wskazując, że dzięki niskiemu zużyciu energii może działać przez lata.
Rozwiązanie udało się stworzyć dzięki zmniejszeniu zużycie mocy w dwóch obszarach. Pierwsze to oczywiście źródło prądu - wykorzystano tu zjawisko, z którym "walczyło" wielu specjalistów. Tranzystory mają bramkę, która pozwala zatrzymać przepływ elektronów, problem w tym, że postępująca miniaturyzacja powoduje zastosowanie coraz mniejszych materiałów, w efekcie czego bramka staje się cieńsza a elektrony po prostu "przeciekają" przez nią. I to właśnie taki "wyciek" wykorzystano do zasilania czujnika. Hui chwali się, że jego zespół wpadł na pomysł wykorzystania czegoś, co inni naukowcy starali się powstrzymać. Zamiast pracować nad zatamowaniem "wycieku", jego ludzie po prostu go wykorzystali.
Drugim sposobem zmniejszenia zapotrzebowania czujnika na energię było przekształcanie energii cieplnej na energię elektryczną. W ten sposób upieczono dwie pieczenie przy jednym ogniu - zmierzono temperaturę a ciepło wykorzystano do zasilenia elektroniki. W efekcie zbudowano czujnik, który wykorzystuje 628 razy mniej energii niż inne czujniki dostępne obecnie na rynku.
Skonstruowany na Uniwersytecie San Diego czujnik pozwala na mierzenie temperatury w zakresie od -4 do 104 stopni Celsjusza. Można go wykorzystać w urządzeniach z grupy Internetu Rzeczy oraz w systemach monitorowania temperatury w środowiskach zewnętrznych, jak i w środowiskach domowych. Jego wadą jest niestety trochę wolniejsze działanie niż stosowane obecnie czujniki. Pomiary dokonywane są co sekundę, co w większości przypadków jest wystarczającą częstotliwością. Obecnie naukowcy pracują nad optymalizacją konstrukcji i poprawą dokładności pomiarów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube