ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Japonia vs. Chiny - kto będzie pierwszy na Księżycu?

Japonia vs. Chiny - kto będzie pierwszy na Księżycu?

Kiedyś to Amerykanie i Rosjanie ścigali się o to, kto pierwszy postawi stopę na powierzchni Księżyca. Dziś, po prawie 50-ciu latach, taki sam wyścig toczą inne kraje Chiny i Japonia.

Japońska Agencja Kosmiczna JAXA przedstawiła ambitny plan wysłania człowieka na Księżyc w 2030 roku. W ten sposób Japończycy rzucili bezpośrednie wyzwanie Chinom, którzy wcześniej ogłosili swój plan zorganizowania załogowej wyprawy na Księżyc w 2036 roku. O ile jednak Chiny chcą to zrobić samodzielnie, Japończycy planują zrealizować swój plan wspólnie z innymi krajami w ramach międzynarodowej współpracy w badaniach kosmosu i wspólnej misji wysłania załogowej sondy na satelitę Ziemi. Samodzielne przygotowanie takiej misji przekroczyłoby budżet jakim dysponuje JAXA-a.
Przygotowania do międzynarodowej misji załogowej mają rozpocząć się do 2025 roku. Japonia na razie nie ma zagwarantowanego miejsca na pokładzie sondy, jednak Japońska Agencja Kosmiczna liczy na to, że przyczyniając się do realizacji projektu zagwarantuje sobie miejsce dla swojego astronauty. Więcej informacji o swoich planach udziału w badaniach kosmosu, Japończycy chcą przedstawić podczas Międzynarodowego Forum Kosmosu w marcu 2018. Biorąc pod uwagę, że Chiny i Indie mają już dość sprecyzowane plany swojej eksploracji kosmosu, Japonia może przedstawić naprawdę ambitne plany. A mają z czym się mierzyć, bo Chiny w przyszłym roku planują zbadać ciemną stronę księżyca, a Indie z powodzeniem przetestowały swój pierwszy prom kosmiczny wielokrotnego użytku. Dodatkowo Indie ustanowiły w tym roku rekord uruchomienia 104 satelitów wyniesionych na pokładzie jednej rakiety.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube