ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dubaj inwestuje w autonomiczne radiowozy

Radiowóz autonomiczny

Na początku tego roku Dubaj zapowiedział inwestycje w latające autonomiczne taksówki. Projekt miał wystartować latem i prawdopodobnie wystartuje (a właściwie wystartują drony taksówki), a tymczasem władze miasta planują kolejny taki projekt, tym razem jednak wspierający policjantów.

Jeszcze w tym roku policja w Dubaju ma otrzymać pierwsze autonomiczne radiowozy, które będą skanować ludzi i identyfikować przestępców lub "niepożądanych" obywateli w danym rejonie. Policyjne samochody bez kierowcy mają działać całkowicie autonomicznie. Będą patrolować miasto na własną rękę i używać oprogramowania do skanowania biometrycznego napotkanych osób. Władze miasta mają nadzieję, że w wielu przypadkach sama obecność pojazdu wystarczy by powstrzymać przestępców przed działaniem. Pojazdy na ulicach będą wspierane przez drony powietrzne, które zajmą się nadzorem powietrznym.

Produkcją autonomicznych radiowozów zając się ma firma OTSAW Digital, z siedzibą w Singapurze. Wyposaży ona pojazdy w skaner laserowy, kamery termowizyjne, kamery HD, GPS, LIDAR oraz oprogramowanie do rozpoznawania twarzy i tablic rejestracyjnych. W razie potrzeby operator siedzący w centrum kontroli będzie mógł bez problemów przejąć kontrolę nad OR-3. O ile oczywiście łączność nie zostanie zakłócona, oprogramowanie nie zostanie zhakowane itp.
Policja w Dubaju planuje zastąpić 25% swoich ludzi pracujących w terenie zrobotyzowanymi siłami policyjnymi. W ubiegłym miesiącu pierwszy taki Robocop trafił na ulice. W planach do 2030 roku Dubaj chce mieć w pełni zautomatyzowane siły policyjne. I wygląda na to, że jest duża szansa, że władzom miasta się to uda. Tylko co na to sami policjanci?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube