ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rozwiązanie na problem kosmicznych śmieci?

Chwytak inspirowany gekonem

Wszyscy wiemy, że nad naszą planetą zaczyna latać coraz więcej różnego rodzaju elektroniki. Elektroniki, która starzeje się, a kiedy odmówi już działania, najczęściej pozostaje tam tworząc coraz większy tłok. Tłok, z którym nikt na razie nie potrafi sobie poradzić.

Na orbicie Ziemi znajduje się obecnie ponad 500 tysięcy obiektów, które poruszają się z prędkością ponad 28 tysięcy kilometrów na godzinę. A my ciągle nie wiemy, jak to wszystko posprzątać i nie mamy co liczyć na to, że pojawi się kosmiczna sprzątaczka, która sprzątnie to za nas. Od czasu do czasu pojawiają się różne pomysły, których autorzy przedstawiają różne koncepcje rozwiązania problemu kosmicznych śmieci. Jednym z najnowszych jest pomysł naukowców ze Stanfordu, którzy zaprojektowali chwytak wykorzystujący rozwiązania, jakie Matka Natura zastosowała w przypadku gekonów, a dokładniej ich stóp. Jego zaletą jest skuteczne działanie w zerowej grawitacji.

odkurzacz

Kosmiczna sprzątaczka

Dziś problemem naszych rozwiązań technologicznych jest to, że wszystkie są przeznaczone do pracy w grawitacji ziemskiej i w temperaturach panujących na powierzchni naszej planety. W niskich temperaturach używane przez nas kleje tracą swoje właściwości. Z kolei przyssawki wykorzystują ciśnienie atmosferyczne, którego w próżni nie ma. Harpuny, siatki i tradycyjne chwytaki wymagają przyłożenia dużej siły do chwytanego obiektu, co w przypadku chybienia może spowodować wysłanie go w nieprzewidzianym kierunku.
Gekony mogą się wspinać po pionowych ścianach dzięki mikroskopijnym klapkom na stopach, które tworzą siłę klejącą. Odpowiednio zamodelowany chwytak wykorzystujący ten mechanizm wymaga tylko niewielkiego impulsu by utrzymać się powierzchni. Aby chwycić przedmiot, wystarczy delikatnie dotknąć jego powierzchni, wycisnąć "klocki" położone obok siebie, tak by były zamknięte i to wystarczy by przesunąć obiekt.
Chwytak został już przetestowany w wielu środowiskach, w których stworzono zerową grawitację. Jednym z takich miejsc był pokład samolotu parabolicznego. Mała wersja chwytaka została wysłana na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale jeszcze nie przeszła testów w próżni. Teraz naukowcy pracują nad większą wersją chwytaka, taką która poradzi sobie zarówno z ekstremalnymi temperaturami w próżni, jak i wyższym promieniowaniem panującym na zewnątrz ISS.
Jednak chwytak to nie wszystko. Jest ważnym elementem, ale pamiętajmy, że musi być zamontowany do czegoś, co wyniesie go na orbitę i potem pozwoli odholować kosmiczny złom albo głębiej w próżnię, albo na powierzchnię Ziemi. Na to znowu trzeba czasu, pieniędzy i pomysłu co zrobić z orbitującymi nad nami pozostałościami starych programów kosmicznych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube