Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kosmos

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) poinformowała o oficjalnym przyjęciu misji Plato. Jej głównym celem jest przeszukiwanie kosmosu i odnalezienie bliźniaka naszej planety.

Do tej pory naukowcy odkryli tysiące egzoplanet - planet poza naszym układem słonecznym - które zostały wyszukane przez obserwatorów korzystających z różnych sond badawczych oraz teleskopu Kepplera. Co tydzień przy jego pomocy odnajdywanych jest kilka planet wielkości Ziemi. Trudno jednak wskazać z takiej odległości wskazać czy mają one ukształtowanie i klimat podobne do tych, którymi może "pochwalić się" nasza planeta. W tym właśnie miejscu ma wkroczyć Plato.
Dane zbierane w ramach tej misji mają pochodzić z atelity wyposażonego w 26 teleskopów. Mają one badać duże obszary nieba przez okres dwóch lat. Dzięki temu teleskopy będą mogły dokładnie przyjrzeć się odległym planetom i gwiazdom, będą mogły zbadać egzoplanety przechodzące przez światło swoich gwiazd. Program Plato ma na tej podstawie analizować masę, promień i wiek każdej z nich.
Wcześniejsze misje ESA polegały na danych zbieranych przez lądownik Marsa oraz sondę Rosetta. Ta ostatnia niestety zakończyła się nieudanym lądowaniem na komecie we wrześniu ubiegłego roku. To jednak nie zniechęciło agencji, która zapowiedziała przygotowanie misji mających na celu ponowne wysłanie na Księżyc człowieka.
Tymczasem Plato ma wyszukać i scharakteryzować planety orbitujące wokół setek tysięcy gwiazd. Naukowcy przewidują, że w ciągu czterech lat, gdy projekt będzie realizowany zebranych zostanie kilka petabajtów danych. Będzie więc sporo materiały do badań.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube