ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czy okno zastąpi tablet lub telewizor?

Smart Windows Drutex-u

Wczorajszy dzień został zdominowany (przynajmniej u mnie) przez firmę Drutex i opublikowaną przez nią informację o nowości, którą planuje wprowadzić na rynek. Polski producent okien zamierza zaoferować coś unikalnego w skali światowej - okno, które może zastąpić tablet lub telewizor.

Pomysł jest ciekawy, tylko chyba mało praktyczny. Idea opublikowana na stronie internetowej producenta polega na wbudowaniu w okno układów elektronicznych umożliwiających wyświetlanie na szybie okiennej filmów, aplikacji i stron www. Nowy produkt składać się ma z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Matryca LCD ma być zamknięta w szybie zespolonej, która ma za zadanie chronić wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych. Całość sterowana ma być przez energooszczędny procesor ARM i oczywiście mają być wbudowane interfejsy bezprzewodowe: WiFi 802.11n, Bluetooth 4.1 oraz Bluetooth Low Energy. Co więcej, do takiego multimedialnego okna można będzie podłączyć pendrive lub dysk przenośny, jak również klawiaturę i mysz. A skoro możemy na takim oknie oglądać filmy, to i pewnie głośniki bezprzewodowe będziemy mogli podłączyć. Na wbudowane w ramę, raczej nie mamy co liczyć.
Pomysł może i ciekawy, pytanie tylko na ile wygodny w obsłudze. Trudno mi sobie wyobrazić siebie stojącego przed oknem i wyświetlanie na nim informacji z sieci, maili itp. A film? Co z przezroczystością szyby? Ciężko mi sobie wyobrazić ekran, na którym oglądam film, zza którego prześwituje np. las. A co ze słońcem świecącym w okno? Ale już okno w sklepie służące za witrynę promującą produkty - podoba mi się.
Zdecydowanie łatwiej wyobrazić mi sobie wyświetlanie na szybie innych informacji - temperatury za oknem, godziny itp. prostych, monochromatycznych wiadomości. Jednak filmy? Kolorowe strony Internetowe? A co z ciekawskimi sąsiadami? Czy będą widzieli to co będę wyświetlał na takim oknie? Jest dużo pytań, na które producent będzie musiał odpowiedzieć. Na razie prezentuje nam film promujący ten pomysł i muszę przyznać, że wygląda ciekawie. A co Wy o nim myślicie?

Nie jest to pierwsza inicjatywa "smart", którą firma wdraża w swoich oknach. Drutex już może pochwalić się np. oknami sterowanymi przez smartfony - odpowiednie silniki sterowane bezprzewodowo przy pomocy smartfona mogą uchylać, otwierać i zamykać okna. Teraz chce pokazać, że okno to nie tylko widok na to co znajduje się po drugiej stronie szyby. To prawdziwe wyjście na świat - wyjście, które może być również narzędziem do pracy.

Drutex przyznaje, że na razie jest to koncepcja. Czy pomysł zostanie zrealizowany? Dowiemy się tego dopiero za jakiś czas. Być może po dokładniejszym przeanalizowaniu swojego pomysłu projektanci dojdą jednak do wniosku, że jest on mało wygodny w użyciu. I na tyle kosztowny, że mało kto będzie chciał w niego zainwestować. Z drugiej strony może się okazać, że jest to jednak ciekawy, warty realizacji pomysł. 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube