ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ESA stawia na Internet 5G z satelit

ESA stawia na Internet 5G z satelit

Europejska Agencja Kosmiczna wspólnie z 16-ma europejskimi firmami z branży kosmicznej chce pokazać, że jest specjalistą od satelitarnego Internetu 5G. Swoją nową inicjatywę agencja nazwała Satelity na 5G.

Już teraz ESA i jej partnerzy mogą się pochwalić kontraktami na Paris Air i Space Show. Firmy uczestniczące w projekcie chcą umieścić na orbicie satelity, które będą mogły uczestniczyć w różnego rodzaju badaniach w ciągu kilku najbliższych lat. Chcą w ten sposób przekonać innych producentów, że Internet 5G z satelit może być lepszy od tego, który jest dostarczany przez stacje nadawcze ustawione na ziemi. Magali Vassiere, dyrektor działu telekomunikacji w ESA wykazywał, że jest to najlepsze rozwiązanie dzięki temu, że satelity mogą zaoferować dostęp do sieci nawet w górach oraz miejscach oddalonych od wież komórkowych. Swoim zasięgiem mogą objąć całą powierzchnię dzięki czemu każdy wszędzie będzie miał kontakt z resztą świata.
Ponieważ wspólne porozumienie wszystkich uczestników projektu jest jeszcze we wczesnym stadium, nie wypracowano szczegółów dotyczących badań, które mają być wykonane w kosmosie. Więcej szczegółów prawdopodobnie pojawi się podczas konferencji Space and Satcom for 5G: European Transport and Connected Mobility, która odbędzie się w dniach 27-28 czerwca.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube