ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Porty indyjskie pierwszymi w całości zasilanymi ekologiczną energią

Porty indyjskie pierwszymi w całości zasilanymi ekologiczną energią

W USA prezydent Trump zrywa umowę dotycząca emisji zanieczyszczeń, a tymczasem rząd indyjski zamierza zwiększyć swoje nakłady na pozyskanie zielonej energii. W minionym tygodniu urzędnicy ogłosili, że 12 największych portów zostanie przełączonych na zasilanie z odnawialnych źródeł energii.

Będzie to pierwsza taka sytuacja na świecie, gdy wszystkie urządzenia pracujące w porcie (a jest ich sporo) będą zasilane z energii wytworzonej przy pomocy elektrowni słonecznych i wiatrowych. Rząd indyjski do 2019 roku chce uruchomić instalacje pozwalające na wygenerowanie 200 MWh energii. W kolejnych latach, ta moc ma być zwiększona do 500 megawatów. 75% tej energii ma być wygenerowana przy pomocy elektrowni słonecznych. Urzędnicy uważają, że uruchomienie elektrowni słonecznych i wiatrowych spowoduje zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i doprowadzi do poprawy stanu środowiska naturalnego wokół portów.
Projekt zastąpienia konwencjonalnej energii ekologiczną, nie będzie łatwy. Ze wstępnych szacunków będzie on kosztował ok. 77.6 milionów dolarów. Rząd indyjski poczynił już pierwsze kroki w kierunku uruchomienia projektu powołując w ubiegłym roku do życia inicjatywę Zielony Port. Jej głównym założeniem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, co jak widać jest sukcesywnie realizowane.
A jak to u nas wygląda? Instalacje w energię odnawialną - np. panele słoneczne - jest ciągle drogie i niestety nieopłacalne. Inwestują w to jedynie ci inwestorzy, którzy mogą spodziewać się jakiegoś bonusu - dofinansowania z UE lub np. zmniejszenia podatków w przypadku firm. W innej sytuacji, jest to po prostu nieopłacalne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube